За яких умов відкриють ринки в Полтаві?

Це питання сьогодні обговорювали підприємці, Держпроджспоживслужба та представники міської влади. Щоб прискорити цей процес, намагалися напрацювати алгоритм. Зустріч пройшла у формі діалогу. Які основні вимоги та що потрібно робити керівництву ринків, щоб отримати право на відновлення торгівлі, знає Анна Ружін. 

Про дату відкриття ринків говорити зарано. Постанова Кабміну не відкриває всі агропродовольчі ринки автоматично. Попередньо можна говорити про можливість відкриття лише в разі дотримання цілої низки обов’язкових умов, на виконання яких може піти не один день. 

- працівники, продавці і відвідувачі ринку повинні бути у захисній масці або респіраторі і мають проходити температурний скринінг;

- на кожному вході (в’їзді) на ринок повинні стояти антисептики;

- на 10 квадратних метрах повинен бути один покупець, не більше;

- контактні поверхні треба дезінфікувати кожні три години;

- в кінці робочого дня мають відбутися прибирання та дезінфекція;

- не повинно бути стихійної торгівлі на території ринку.

Також є умови для продавців: щонайменше 3 метри відстані між їхніми робочими місцями та наявність захисних екранів між продавцями і покупцями.

Тетяна Юрченко, заступниця міського голови з економічних та соціальних питань

- На сьогодні у постанові сказано, що при умові дотримання цих вимог можуть працювати при місцевому позитивному рішенню такі ринки, як агропродуктові.

У підприємців – купа питань: скільки має бути входів та виходів з ринку, хто має право торгувати, де мають бути дезінфектори: на вході чи в кожного підпримця. Ринки різні, тож кожен намагався з'ясувати питання, які хвилювали саме його.  

Віктор Пальчик, начальник Полтавського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Полт.обл.

- Ви самі визначтеся, скільки у вас виходів та входів: 1 чи 2. Поставте відповідальну особу, купіть термометри. Рибний павільйон, на вході поставте дезінфікуючий засіб, забезпечте соціальну дистанцію. Таке ж зробіть у м'ясному павільйоні.

І лише після виконнання цієї низки вимог керівництво ринку має звернутися до Держпродспоживслужби. Після перевірки останні передають інформацію до міської ради. Далі долю ринків вирішуватимуть на комісії.

Тетяна Юрченко, заступниця міського голови з економічних та соціальних питань

- Сьогодні ми домовилися, що, починаючи з понеділка, адже будуть вихідні, і адміністрація має оцінити ситуацію на кожному ринку, проведе переговори зі своїми підприємцями, тож, починаючи з понеділка, вони будуть подавти заявки на Держпродспоживслужбу. Ми розуміємо важливість відкриття і підтримки підприємців, адже вони сидять без роботи.

У Полтаві 25 ринків. Всі вони мають право на відкриття, але лише за умови дотримання усіх вимог. Мова йде як про маленькі ринки, так і великі. 

Стрічка новин