Обласний лабораторний центр вперше отримав ПЛР-тести українського виробництва

До відкриття кожного з ринків підхід буде індивідуальний. Вимога до них – повне дотримання санітарних умов. Наступні три вихідних полтавцям рекомендують залишатися вдома. Про це та інше йшлося на черговому брифінгу у Полтавській ОДА.

Онлайн-брифінг проходив за участю голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова, голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького та секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти. Спочатку Олег Синєгубов охарактеризував ситуацію із коронавірусом у державі на 30 квітня.

Отож, в Україні на даний час зафіксовано 10406 випадків захворювання на COVID-19. Із них 261 - летальний, 1238 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 540 нових випадків. Найбільше у Чернівецькій області - 1571 випадків, у м. Київ - 1401, в Івано-Франківській області - 862,Тернопільській - 779, Київській - 664, Рівненській - 637, Львівській- 430, Вінницькій - 417, Кіровоградській - 391, Житомирській - 374.

За останню добу на Полтавщині зафіксовано ще 15 нових хворих. Тож в області залишається 203 підтверджених випадки захворювання на коронавірус. 21 чоловік уже одужав. Маємо також 6 летальних випадків. На самоізоляції знаходиться 566 чоловік. 4138 її пройшли і вважаються здоровими.

На брифінгу Олег Синєгубов повідомив: обласний лабораторний центр отримав 19 тисяч ПЛР-тестів українського виробництва. Раніше до області надходили лише закордонні. Разом з тестами надійшла 21 тисяча 600 реагентів.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА 

- За добу в обласному лабораторному центрі ми зробили 186 тестів. Починали ми робити за добу 24. Ми працюємо над тим, щоб вийти на цифру 220 тестів за добу.

Учасники онлайн-зібрання порушували й питання процедури відкриття продовольчих ринків. Зокрема, вони наголошували на жорстких карантинних вимогах. І лише за повних умов їх дотримання ринки відкриватимуть, зазначали спікери.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Зараз ми чекаємо висновків Держспоживслужби по кожному конкретному ринку, який має відповідати усім вимогам, які прописані у постановах і розпорядженнях головного санітарного лікаря.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА 

- У випадку порушення першого – буде складено адміністративний протокол, і адміністрація ринку буде притягнута до адміністративної відповідальності. Якщо порушення буде повторюватися – буде прийнято рішення щодо закриття цього ринку.

Голова облдержадміністрації розповів про благодійну допомогу, що продовжує надходити медикам. 7 тисяч масок і респіраторів, 3 тисячі костюмів біозахисту та бахіли передали на потреби медзакладів області благодійні фонди «Прайм» та «Корпорація монстрів». Після сортування на складі Полтавської обласної клінічної лікарні засоби захисту для медиків розподілять між 12 інфекційними відділеннями та службою екстреної медичної допомоги, які в першу чергу приймають хворих на COVID-19. Олег Синєгубов також повідомив: кременчуцьке підприємство «Креатив-Агромаш» отримало всі необхідні документи й розпочинає серійне виробництво капсули для перевезення хворих на коронавірус. Для потреб лікарень Полтавщини уже замовлено 15 таких боксів. За необхідності придбають ще кілька десятків. Очільник області розповів і про матеріальну допомогу медикам. Голова облради Олександр Біленький пообіцяв підтримати у цій справі.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Ми приєднуємося до ініціативи облдержадміністрації з приводу преміювання медпрацівників. Які кошти потрібно буде виділяти чи довиділяти, то ми це зробимо спільно.

Учасники брифінгу акцентували увагу і на необхідності у наступні три вихідних ретельно дотримуватися правил карантину.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Усі зони відпочинку, усі парки, сквери є наразі закритими. І, відповідно, ви не маєте можливості ними користуватися.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА 

- Закликаємо знову ж таки людей бути відповідальними і максимум залишатися вдома, тому що всі парки, зони відпочинку будуть контролюватися органами поліції.

Стрічка новин