Вчені хочуть навчити штучний інтелект діагностувати COVID-19 за мовою

Вчені хочуть навчити штучний інтелект діагностувати COVID-19 за мовою

Особливості мови здорових людей і тих, хто страждає COVID-19, відрізняються. Штучний інтелект зможе зрозуміти, чи захворіла людина на коронавірус, за її мовою.

У спробах допомогти в боротьбі з COVID-19 кілька лабораторій, які займаються розробкою штучного інтелекту, звернули увагу на можливу ознаку захворювання: голос людини. Команда вчених з Гарварда і Массачусетського технологічного інституту працює над навчанням нейромереж знаходити особливості, які відрізняють голос здорової людини і хворої, повідомляє ДТ з посиланням на Business insider.

Проєкт все ще знаходиться на ранніх стадіях розробки, але вчені сподіваються, що їхня програма зможе визначати, чи заразилася людина коронавірусом, за аудіозаписом її голосу. Якщо розробка покаже свою ефективність, це допоможе більшій кількості людей прийняти рішення про самоізоляцію навіть без доступу до тестів на коронавірус.

"Якщо ми доведемо, що це працює, це може стати дуже зручним інструментом для компаній, коли вони будуть знову починати працювати. Люди можуть просто проговорити щось машині, а вона – підняти тривогу, якщо щось буде не так. Це буде потужна технологія, яка спростить доступ до тестування у всьому світі", - завила Рита Сінгх з Університету Карнегі-Меллона.

Вивчення того, як людина говорить, зітхає й кашляє, для визначення захворювань не є чимось новим. Цей прийом вирішили використовувати при боротьбі з коронавірусом після того, як вчені заявили, що він може унікальним чином впливати на мову і кашель пацієнтів.

Стрічка новин