Ринки в Україні відкриють

Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови, якими впорядкував діяльність агропродовольчих ринків на період карантину. Контроль за дотриманням протиепідемічних вимог покладено на представників Держпродспоживслужби. Але постанова Кабміну не відкриває всі продовольчі ринки автоматично. Попередньо можна говорити про можливість відкриття лише в разі дотримання цілої низки обов’язкових умов. Зокрема, територіальні органи відомства мають забезпечити постійну присутність на кожному ринку не менше 2-х своїх інспекторів і щоденно проводити позапланові перевірки. Деталі – у наступному матеріалі.

Прийнята постанова буде у четвер опублікована в «Урядовому кур’єрі», що означатиме фактичний початок роботи продовольчих ринків. При дотриманні санітарних норм, які були запропоновані головним санітарним лікарем МОЗ, в Україні відкриється 872 ринки. 

Ігор Петрашко, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 

- Вже зараз Міністерство економіки, о 15.00, зам.міністра проводить нараду з представниками Держпродспоживслужби на місцях, які зараз в реальному режимі почнуть комунікувати з керівниками ринків і з відповідними місцевими органами влади, щоб ринки могли відкритися якомога швидше.

Але функціонуватимуть з обмеженнями. Порядок контролюватимуть представники Держпродспоживслужби. 

- працівники, продавці і відвідувачі ринку повинні бути у захисній масці або респіраторі і мають проходити температурний скринінг;

- на кожному вході (в’їзді) на ринок повинні стояти антисептики;

- на 10 квадратних метрах повинен бути один покупець, не більше;

- контактні поверхні треба дезінфікувати кожні три години;

- в кінці робочого дня мають відбутися прибирання та дезінфекція;

- не повинно бути стихійної торгівлі на території ринку.

Також є умови для продавців: щонайменше 3 метри відстані між їхніми робочими місцями та наявність захисних екранів між продавцями і покупцями.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота зазначив: розуміння потреб малого підприємництва є. І ми готові ці потреби забезпечувати, але безпека – на першому місці. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Держпродспоживслужба має вийти з перевіркою. Як тільки готові адміністратори ринків, вони проводять перевірку з представниками Держпродспоживслужби. Держпродспоживслужба дає висновок, що ринок готовий і може приймати людей. Відповідно, ринок може працювати з того моменту, як буде такий дозвіл Держпродспоживслужби.

За декілька днів до цього Олександр Шамота своїй сторінці у мережі Телеграм робив опитування, чи варто відкривати ринки:

49% вважає, що «так»;

34% – «треба почекати»;

12% – «байдуже, на ринки не ходжу»;

5% – навіщо, все-одно обмеження в громадському транспорті

Тож, про дату відкриття говорити зарано. Постанова Кабміну не відкриває всі продовольчі ринки автоматично. Попередньо можна говорити про можливість відкриття лише в разі дотримання цілої низки обов’язкових умов.

Стрічка новин