Дерево пошкодило автомобіль полтавця

Той припаркував його, як завжди, на автостоянці, а згодом отримав дзвінок від охорони: на транспортний засіб впало дерево. Що робити в такій ситуації та від кого отримувати компенсацію, розбиралася Анна Ружін.

На автостоянці стоїть вантажний Volkswagen. На даху – крона від поваленого дерева. 

Олег Олійник, власник автівки 

- Отримав дзвінок, що дерево впало на мій автомобіль. Ми сюди прийшли, почали викликати поліцію. Останні приїхали та розвели руками, склали протокол. Приїхав «Зеленбуд», чим міг – допоміг. А все інше – у ваших руках: викликайте кран і маніпулятор, і все далі.

Дерево росло не на території, а за парканом, тож відповідальність за нього представники автостоянки не несуть. Чоловік за власний рахунок викликав маніпулятор, щоб прибрати залишки деревини з автівки. Охоронниця повідомила, що торік представники «Зеленбуду» мітили дерева, які варто спиляти, але чи це входило до списку, не пам'ятає.

- Я ж не пам'ятаю. Це вже ж коли було, рік майже. Може й мітили. 

- І це загалом по периметру стоянки?

- Да. Від дороги і до кінця.

Адвокат Тарас Захаров зазначив: рішення викликати поліцію, щоб вона зафіксувала інцидент, правильне. Адже це буде доказом у подальших розглядах справи. 

Тарас Захаров, адвокат 

- Потім власнику авто бажано встановити, на чиєму балансі перебуває об'єкт, який завдав йому шкоди. Тобто, він повинен відправити відповідні запити в міську раду, в відповідні комунальні підприємства. Також бажано, звичайно, відправити запит власнику стоянки, там, де розміщується вказаний автомобіль, і отримати від нього відповідь: які заходи він вживав для того, щоб забезпечити безпеку вказаного транспортного засобу, який зберігається на стоянці.

Після визначення відповідального варто звертатися, щоб організація чи окрема особа добровільно відшкодувала матеріальні втрати. Або ж звертатися до суду з відповідним позовом.

Перед цим слід зробити експертизу, щоб оцінити вартість завданих збитків.

Щоб визначити, яка зі служб буде нести відповідальність за даний інцидент, ми з інформаційним запитом звернулися до Полтавської міської ради. Офіційної відповіді наразі не отримали. Деталі – у наступних випусках «Новин». 

Стрічка новин