Села з трьох районів – в одній ОТГ

Це – Мачухівська об’єднана територіальна громада Полтавського району. Така самоврядна структура в Україні – єдина. Як вдається співіснувати та розвиватися громаді з населенням різних районів, з’ясовував Анатолій Васевич.

Мачухівський сільський голова Валерій Білокінь розповідає: об’єднатися вдалося не одразу. Перша спроба була невдалою. Із Судіївською сільською радою на першому етапі не знайшли спільної мови. Втім, згодом таки порозумілися. А окрім неї – іще із трьома сільрадами трьох районів: Полтавського, Новосанжарського і Решетилівського. Отож, до нової ОТГ, створеної у серпні 2017 року, увійшло 27 населених пунктів і 7 тисяч 200 чоловік населення, яке за рахунок міграції постійно збільшується.

Валерій Білокінь, Мачухівський сільський голова 

- Три райони. Досить плідно з ними працюємо. Не виникає проблем у спілкуванні. Тобто, можна із 4-5 районів створювати громади, якщо це є добра воля людей.

В ОТГ чільну увагу приділяють розвитку освіти та культури. Вільні залишки коштів почали спрямовувати передусім на ці галузі.

Ольга Кішінець, начальниця гуманітарного відділу виконавчого комітету Мачухівської сільської ради

- Велика увага приділяється Новій українській школі. Кожного року за кошти громади ми ремонтуємо перші класи. Також туди ми справляємо велику матеріально-технічну базу. Тобто, закупляємо нові ноутбуки, інтерактивні дошки, закупляємо нові парти та меблі. Ми закупили техніки на 847 тисяч гривень.

Сергій Голуб, директор Мачухівського навчально-виробничого комплексу

- Допомога навчальному закладу стала оперативнішою, конкретнішою і об’ємнішою. Буквально у перші місяці було вирішено питання про заміну 96 вікон. Створено сучасні навчальні приміщення, згідно із концепцією Нової української школи. Це дає результати на підвищення якості навчальних досягнень учнів.

Мачухівський сільський голова задоволений зробленим. Каже: остані роки були досить дієвими.

Валерій Білокінь, Мачухівський сільський голова 

- Ми повністю забезпечуємо освіту, культуру. Зараз працюємо над тим, щоб створити свою первинну медицину. Відчутні результати. Скільки я працював, за ті роки, що я голова громади, ми зробили більше, ніж за попередні 20 років.

Проблемою громади залишаються дороги. Валерій Білокінь переконує: із цими труднощами при допомозі держави теж мають впоратися.

Валерій Білокінь, Мачухівський сільський голова 

- Ми зараз латаємо ті, що є, і підсипаємо щебеневим покриттям по тим дорогам, де взагалі ніколи не було доріг. Я думаю, держава допоможе нам трошки - податків дасть. І ми зробимо і дороги.

До речі, навіть на прапорі громади є символ, який підкреслює її дієвість і розвиток.

Анатолій Гейко, директор Мачухівського краєзнавчого музею

- На даному прапорі нашої громади ми зафіксували колесо, як символ того, що люди тут займалися давнім промислом і, крім того, колесо означає, що це постійний розвиток, рух.

Загалом, реформу децентралізації Мачухівський сільський голова називає однією із найбільш вдалих у державі. Тим більше, що її результати, говорить, вдалося відчути особисто.

Валерій Білокінь, Мачухівський сільський голова 

- Це сама успішна реформа, яка була проведена в Україні. Вона зараз не завершена. Вона відразу дала результати, і люди відчули результати на собі.

Стрічка новин