Полтавщина отримає ще 5 тисяч ПЛР-тестів

У понад 30% хворих на COVID-19 захворювання проходить без симптомів. Відкриваючи ринки, треба ретельно слідкувати за дотриманням там карантинних заходів. Про це та інше йшлося на черговому брифінгу у Полтавській ОДА.

Онлайн-брифінг проходив за участю першого заступника голови Полтавської ОДА Дмитра Луніна та директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака. Спочатку Дмитро Лунін охарактеризував ситуацію із коронавірусом у державі на 29 квітня.

Отож, в Україні на даний час зафіксовано 9866 випадків захворювання на COVID-19. Із них 250 - летальні, 1103 пацієнти одужало. За добу зафіксовано 456 нових випадків. Найбільше у Чернівецькій області - 1489 випадків, у м. Київ - 1341, в Івано-Франківській області - 821,Тернопільській - 708, Київській - 643, Рівненській - 588, Вінницькій - 412, Львівській- 405, Кіровоградській - 377, Житомирській - 357.

За останню добу на Полтавщині зафіксовано ще вісім нових хворих. Тож в області залишається 188 підтверджених випадків захворювання на коронавірус. 20 чоловік уже одужало. Маємо також 6 летальних випадків. На самоізоляції знаходиться 552 людини. 4100 чоловік її пройшли і вважаються здоровими.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповів, як оцюється стан хворих на коронавірус в області.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- 44 – вони ближче до середньої важкості. 6 – до тяжких відносяться. Усі решта пацієнтів, які знаходяться вдома, – у задовільному стані. Понад 30% пацієнтів, у яких ми виявили COVID-19, – це є контактні пацієнти, люди, у яких ми виявили COVID-19, але вони є здоровими. Сьогодні ніяких проявів захворювання у них немає.

Дмитро Лунін поінформував, що сьогодні в обласний лабораторний центр надійдуть понад 5 тисяч ПЛР-тестів. Тобто, лабораторія цілком буде забезпечена. Втім, ще не повністю вирішена кадрова проблема.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА 

- Є проблема з кадрами. У нас зараз працює чотири лікаря-вірусолога, вісім лаборантів, у дві зміни. Тому ми шукаємо, де б нам взяти таких працівників. Це, відповідно, основне завдання.

Віктор Лисак розповів про перевірки обласним Департаментом охорони здоров'я Чорнухинської, Лубенської та Миргородської центральних районних лікарень.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Ми відпрацьовуємо всі питання, починаючи з безпеки самих медичних працівників. Карантин, готовність надання медичної допомоги, наявність засобів індивідуального захисту, готовність адміністрації діяти швидко у надзвичайній ситуації.

Перший заступник голови ОДА ще раз, як і на попередньому брифінгу, нагадав: інформація про те, що начеб-то полтавський футбольний клуб «Ворскла» допомагає приховувати нові автомобілі екстреної швидкої медичної допомоги, є відвертим фейком. 165 автівок Полтавщина отримала за допомогою Світового банку.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА 

- Ніхто їх ні від кого не ховає. Так, дійсно, вони знаходяться на території стадіону ФК «Ворскла». Там працює цілодобова охорона. Та машини там розміщено безкоштовно.

На брифінгу активно обговорювали й тему відкриття ринків.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА 

- Ми розуміємо, що відкриття цих продовольчих ринків – дуже важливе питання. І з боку харчування та підприємницької діяльності. Однак, ми повинні жорстко контролювати умови. І це завдання буде у Держпродспоживслужби. Будемо приймати рішення щодо відкриття ринків на території області.

Стрічка новин