За добу в області не зафіксовано порушень карантину

Спростовано інформацію про те, що начеб-то полтавський футбольний клуб «Ворскла» допомагає приховувати нові автомобілі екстреної швидкої медичної допомоги. Розпочато виплату обіцяної тисячі для пенсіонерів. Про це та інше йшлося на черговому брифінгу у Полтавській облдержадміністрації.

Традиційний брифінг проходив за участю першого заступника голови Полтавської ОДА Дмитра Луніна та директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака. Спочатку Дмитро Лунін охарактеризував ситуацію із коронавірусом у державі на 28 квітня.

Отож, в Україні на даний час зафіксовано 9410 випадків захворювання на COVID-19. Із них 239 - летальні, 992 пацієнти одужало. За добу зафіксовано 401 новий випадок. Найбільше у Чернівецькій області - 1429 випадків, у м. Київ - 1298, в Івано-Франківській області - 783,Тернопільській - 664, Київській - 604, Рівненській - 553, Вінницькій - 406, Львівській- 371, Кіровоградській - 356, Черкаській - 276.

За останню добу на Полтавщині зафіксовано ще сім нових хворих. Тож в області залишається 180 підтверджених випадків захворювання на коронавірус. 20 чоловік уже одужало. Маємо також 4 летальні випадки. На самоізоляції знаходиться 481 людина. 4081 чоловік її пройшли і вважаються повністю здоровими.

Дмитро Лунін повідомив, що загалом із початку карантину поліцейські склали 319 протоколів, за останні вихідні - 19. А от учора порушень зафіксовано не було.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- За останню добу жодного протоколу не складено. Це свідчить про те, що люди відповідально почали ставитися до вимог карантину.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА запевнив: медики моніторять застудні захворювання, а особливо пневмонію.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Кожна пневмонія відслідковується. Ми ввели ще моніторинг виїзду бригад екстреної медичної допомоги. Наприклад, якщо брати сьогодні, скільки було за добу виїздів швидкої допомоги, то із 13 пневмоній, які вони поставили, 7 були госпіталізовані, усі решта залишилися вдома. Вони теж усі проходять тестування на ПЛР.

Перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації також спростував інформацію про те, що, начеб-то, полтавський футбольний клуб «Ворскла» допомагає приховувати нові автомобілі екстреної швидкої медичної допомоги. Дмитро Лунін нагадав, що держава закупила карети за допомогою Світового банку, а Полтавська область їх отримала, як учасник пілотного проєкту щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги. Загалом Полтавщина отримала 165 нових автівок для надання екстреної медичної допомоги. Майже всі вже працюють, однак, залишилося менше 50 одиниць, які треба переоформити.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Я хочу подякувати компанії ФК «Ворскла», яка безкоштовно допомагає і розмістила на зберігання ці автівки у себе на стадіоні, щоб із ними нічого не трапилося.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Ми сьогодні повністю оновлюємо парк. Частина машин уже сьогодні передана на території. Вони сьогодні працюють. Служба екстенної медичної допомоги, яка на 1 хвилі, надаватиме допомогу на сучасних машинах.

Дмитро Лунін також розповів, що уже розпочато виплату обіцяної тисячі для пенсіонерів. Соціально незахищеним надавали й іншу допомогу.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- АТБ передало 44 тисячі 149 продуктових наборів. Їх передали людям похилого віку, яким понад 80 років, які потребують огляду та особам із інвалідністю. Це найбільша кількість з усієї Україна наша область отримала таких продуктових наборів та доставила до людей.

Стрічка новин