Карантин – не перешкода для донорства

Під час карантину хворих, яким треба переливати донорську кров, не поменшало. В області для заготівлі необхідної кількості компонентів крові потрібно щонайменше 50-60 донорів на день. Чи вдається сьогодні у цьому обсязі забезпечувати лікарняні заклади, дізнавався Анатолій Васевич.

Євген Корпан, донор

- Кожні два місяці один раз, регулярно, уже протягом трьох років. Карантин не заважає здавати кров. Вважаю, що тут безпечно.

Полтавець Євген Корпан – постійний донор зі стажем. На обласній станції переливання крові буває часто. Розповідає: колись попросили здати кров для знайомого. Потім же почав робити це систематично. 

Володимир Рудіков, гол.лікар КП «Полтавська обласна станція переливання крові»

- Карантин не повинен бути перешкодою для здачі донорської крові. Тому що потреба кожен день є у цьому. Все одно треба знаходити можливості. Невелику кількість людей організовувати і здавати.

На Полтавщині – три обласних станції переливання крові, розповідає Володимир Рудіков. Знаходяться вони у Полтаві, Кременчуці та Лубнах. Працюють, як єдина злагоджена структура.

Володимир Рудіков, гол.лікар КП «Полтавська обласна станція переливання крові»

- У нас іде взаємообмін компонентами. Якщо не вистачає у Полтаві – вони нам передають. Якщо нам не вистачає – передаємо ми їм. Зрозуміло, що більше навантаження по Полтаві, бо основний споживач – обласна лікарня, міські клінічні лікарні.

У донора Євгена Корпана беруть із крові тромбоцити. Процедура називається тромбоцитаферез.

Сергій Згонник, завідувач відділом заготівлі крові КП «Полтавська обласна станція переливання крові»

- Таким чином можна заготовляти велику кількість клітин від одного донора. Сама процедура трамбоцитафереза безпечна для донора і дозволяє виконувати доставлені замовлення там, де є гематологічні відділення. Від 40 до 55 хвилин на одну процедуру витрачається часу.

Ірина Рожок, заступниця гол.лікаря КП «Полтавська обласна станція переливання крові»

- Для цієї процедури іде більш серйозний відбір донорів. Це, переважно, чоловіки, бо у них фізіологічно крупніші вени. І це донори, які мають гарні показники крові, а особливо – тромбоцитів.

Усі компоненти крові надалі зберігаються в окремих кімнатах, де облаштоване холодильне устаткування.

Володимир Рудіков, гол.лікар КП «Полтавська обласна станція переливання крові»

- Тут зберігаються еритроцити. На кожну групу крові у нас окремий холодильник. Також у холодильнику чітко вимірюється температурний режим. І бачимо запаси на сьогоднішній день по еритроцитам маємо солідні.

Втім, донори потрібні завжди, стверджують медики. І під час надзвичайної ситуації потреба лікарняних закладів у компонентах крові не зменшується. 

Ірина Рожок, заступниця гол.лікаря КП «Полтавська обласна станція переливання крові»

- Компоненти крові потрібні завжди. І вони зараз не в меншій кількості потрібні. І вони мають обмежений термін зберігання. Тому донори потрібні завжди.

Володимир Рудіков, гол.лікар КП «Полтавська обласна станція переливання крові»

- Еритроцитів ми видаємо близько 10-15 літрів в день по області. І стільки ж ми видаємо свіжезамороженої плазми. Це десь 50-60 доларів повинно бути, щоб виготовити цей продукт на день.

Стрічка новин