Українські водії тепер можуть перевіряти ПДР-штрафи у мобільному

Українські водії тепер можуть перевіряти ПДР-штрафи у мобільному

Платіжно-інформаційний сервіс для водіїв України "Штрафи UA" спільно з Міністерством внутрішніх справ України запустили додаток, де водії за номером водійського посвідчення, ІПН або за серією та номером штрафу можуть здійснити перевірку та заплатити за порушення ПДР. 

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на сервіс "Штрафи UA".

«Така функція стала доступною після того, як МВС відкрило дані про факти порушення ПДР. Це забезпечує прозорість процедури штрафних платежів і надходження коштів, що дозволяє збільшити інформованість водіїв. Покращує ситуацію зі своєчасністю сплати, знижує навантаження на виконавчі органи і збільшує надходження до бюджету. Для МВС це важливий проєкт, реалізація якого відбулася в рамках співпраці з ДП Інфотех», – процитували в "Штрафи UA" заступника міністра внутрішніх справ Сергія Гончарова.

Як зазначається в повідомленні, протягом 2019 року було виписано водійських штрафів на суму приблизно 500 млн грн, згідно з даними Патрульної поліції України. Сорок відсотків з них не було сплачено вчасно. В зв'язку з чим водії стикалися з арештом майна, банківського рахунку та іншими заходами впливу. Багато автомобілістів були змушені платити один і той же штраф кілька разів через процедурні помилки. Як вважають у компанії, оскільки в Україні з 1 травня заплановано офіційний запуск системи автоматичної фото- і відеофіксації порушень ПДР, а отже, кількість штрафів буде зростати, це робить нову послугу ще більш актуальною.

Стрічка новин