Підсумок І-го етапу боротьби із розповсюдженням коронавірусу

Підсумок І-го етапу боротьби із розповсюдженням коронавірусу на Полтавщині підбив голова ОДА Олег Синєгубов на черговому онлайн-брифінгу. Він розповів, кому у першу чергу роблять ПЛР-дослідження та за яких умов відкриють ринки на Полтавщині. 

На початку брифінгу Олег Синєгубов охарактеризував ситуацію із коронавірусом у державі на 27 квітня.

Отож, в Україні на даний час зафіксовано 9009 випадків захворювання на COVID-19. Із них 220 - летальні, 864 пацієнти одужало. За добу зафіксовано 392 нових випадків. Найбільше у Чернівецькій області - 1375 випадків, у м.Київ - 1220, в Івано-Франківській області - 761, Тернопільській - 612, Київській - 570, Рівненській - 522, Вінницькій - 398, Львівській- 358, Кіровоградській - 337, Черкаській - 267.

За останню добу на Полтавщині зафіксовано ще одного нового хворого. Тож, в області залишається 173 підтверджені випадки захворювання на коронавірус. По факту хворіє 156 чоловік, адже 14 уже одужало. Маємо й 3 летальні випадки. На самоізоляції знаходиться 544 людини. 4006 чоловік її пройшли і вважаються повністю здоровими.

Щодо порушень карантину, то, впродовж минулих вихідних правоохоронці склали 19 протоколів, повідомив Олег Синєгубов. Порушення виявили у Кременчуці, Полтаві, Глобино, Великій Багачці та Шишаках. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Це – порушення правил перевезення пасажирів – 5, поява без масок у громадському місці – 4, відвідування парків, скверів – 4, порушення щодо самоізоляції – 2, порушення правил господарської діяльності суб’єктами господарювання – 2. І порушення правил господарської діяльності фізичними особами – 2 випадки.

Очільник області підбив підсумок, за його словами, першого етапу боротьби із розповсюдженням коронавірусу. Він нагадав: на Полтавщині 17 інфекційних відділень приймають першу хвилю захворювання. Вони можуть прийняти 427 людей. Визначено 12 місць обсервацій. Також працює 36 мобільних бригад, які виїжджають на виклики. Щодо необхідних коштів, наголосив Олег Синєгубов, то їх теж задіяно достатньо. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Областю було виділено 66 мільйонів гривень на боротьбу із коронавірусом. За рахунок спонсорської допомоги, приватного сектору, бізнесу було поставлено продукції близько 70 мільйонів гривень.

Голова ОДА також нагадав, що зараз у Полтавській лабораторії роблять уже більше 140 ПЛР-тестів за добу. Незабаром їх кількість мають довести до 200.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Пневмонію ми робимо абсолютно усю. Далі ми робимо обов’язково усім особам, які мали контакт та мають так само ознаки. Медичний персонал приймає рішення, кого із людей ми відправляємо на самоізоляцію. У кого, можливо, ще проводяться дослідження на виявлення ознак захворюваності.

На запитання щодо можливого відкриття ринків, Олег Синєгубов відповів так.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми так само готові впроваджувати ці етапи, заходи по області. Але нам потрібне централізоване рішення. Тому що самостійно приймати таке рішення ми не маємо право, тому що я вам хочу нагадати, що у нас введено стан надзвичайної ситуації по всій країні.

Стрічка новин