Підприємці місцевих ринків просять повернути робочі місця

Адже в умовах карантину, говорять, не живуть, а виживають. Нічим годувати родини, та й товар псується. Щоб привернути увагу влади, вирішили провести автопробіг. Збір невдоволених розпочали на парковці біля одного з торгових центрів міста. 

Біля ТРЦ «Екватор» зібралися підприємці місцевих ринків. Вони вимагають відкрити їхні торгові місця. Підприємці приклеюють аркуші паперу із закликом відкрити ринки, говорять: більшість доходить уже до межі – нічим годувати родини. 

Олексій Лень, учасник автопробігу 

- Усі об'єднуються, бо нас поєднує одна й та ж проблематика. Тут ніхто не за політику, це все інше. Ми за свої права, за право працювати і заробляти гроші.

Автопробіг планують проводити з дотриманням карантинних вимог: засоби індивідуального захисту та соціальна дистанція. Патрульна поліція також попереджена про акцію. 

Олексій Лень, учасник автопробігу 

- Ми будемо їхати спочатку до місцевої влади, бо в цій резолюції є пункти, які і від них залежать. А потім поїдемо в облраду, пункти є теж. А ще від вищих органів та інших, від яких залежить наша доля. І будемо прохати допомогу і від тих, і від тих.

Підприємці обурені: у супермаркетах черги та скупчення людей, а на це не звертають уваги. У свою чергу обіцяють дотримуватися усіх вимог, аби тільки дозволили працювати. Масковий режим, дистанція, антисептики. Адже зараз, говорять, складається враження, що дрібних підприємців хочуть просто викреслити з ринку. 

Оксана Підгрушна, учасниця автопробігу 

- У нас уже все. У нас уже всі гроші в товарі. За що людяи жити? У нас є такі підприємці, що у них по 2 дітей. От для прикладу, у мене працює чоловік і дружина. Я підприємець, от вони у мене працюють, то обоє сидять без заробітньої плати. За що людям жити, і в них – 3 дітей. Ми просто вже не виживаємо.

Колона рушила за маршрутом: перша локація – Корпусний парк. Спочатку кружляють колоною, а потім вирушають до міської ради.  Підприємці хочуть побачити секретаря міської ради Олександра Шамоту. Спочатку повідомили, що він знаходиться у відпустці, але натовп не думав розходитися. Через деякий час особисто вийшов до людей.

- Ми просто хочемо працювати. Їсти немає за що. Багато хто з кредитами або знімає квартиру. Вчора, сьогодні, завтра, і людям буде нічого їсти.

У відповідь: ми не можемо відкрити ринки, адже це найбільше джерело поширення інфекції. Та й відповідне розпорядження – не на міському рівні. Олександр Шамота зазначив, що наразі на всіх комунальних ринках призупинено оплату так званих «містових». 

У результаті зустрічі домовились із підприємцями про створення робочої групи для напрацювання дорожньої карти виходу з карантину. 

Тетяна Юрченко, заступниця міського голови з економічних та соціальних питань

- Визначити від кожного ринку по представнику, який буде представляти інтереси ринку для створення конкретної концепції відкриття ринку з усіма нормами, які будуть витримуватися.

Але в будь-якому випадку відкриють ринки не раніше 11 травня. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Є рішення виконавчого комітету ПМР, яке до кінця карантину залишає ринки закритими. Іншого рішення не буде. Якщо тільки закінчиться все 11 травня, ми готові напрацювати механізм поступового відкриття ринків.

Після міської ради представники автопробігу поїхали до стін Полтавської облдержадміністрації. Там поспілкувалися з очільником області та його заступником. Олексій, учасник автопробігу, повідомив, що питання ринків будуть вирішувати на селекторній нараді, деталі повідомлять наприкінці тижня.

Стрічка новин