Україна має законодавчо врегулювати питання сурогатного материнства для запобігання торгівлі немовлятами

Україна має законодавчо врегулювати питання сурогатного материнства для запобігання торгівлі немовлятами

У Міністерстві внутрішніх справ України наполягають на необхідності законодавчого регулювання сурогатного материнства. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Геращенко нагадав, що днями співробітники відділу боротьби з незаконною торгівлею людьми спільно з управлінням карного розшуку поліції столиці та слідчими Печерського управління столиці припинили протиправну діяльність осіб, які займалися торгівлею немовлятами під прикриттям сурогатного материнства та шляхом укладання фіктивних шлюбів з іноземцями.

Заступник міністра вважає, що така схема стала можливою через відсутність регулювання питання сурогатного материнства в українському законодавстві.

"Воно прямо не заборонено законом, і тому все відбувається за цивільно-правовим договором, виконання якого контролюють самі його сторони. Навіть нотаріального посвідчення такого договору не потрібно. Однак продаж новонародженого - це повний склад злочину, передбачений статтею 149 Кримінального кодексу України - торгівля людьми. Україна не повинна бути напівлегальним майданчиком для торгівлі дітьми", - заявив Геращенко.

Наразі необхідно, щоб Верховна Рада встановила, дозволене чи заборонене сурогатне материнство в Україні, і якщо дозволене - як воно має бути врегульоване згідно з законом.

Стрічка новин