Telegram-боти продають персональні дані українців

Telegram-боти продають персональні дані українців

Вірогодно, зловмисники користуються вкраденої базою "Приватбанку".

У месенджері Telegram з'явилося два бота, які за гроші шукають персональні дані українців за номером телефону. Як повідомляє AIN, один з ботів вже видалений, другий – продовжує працювати.

Так, в боті під назвою "Досьє" за номером телефону можна було отримати ПІБ користувача, його дату народження, номер і серію паспорта, а також ІПН. Разом з тим, станом на 27 квітня бот вже був видалений.

Другий бот все ще продовжує працювати. За 50 доларів у ньому можна отримати інформацію по 10 запитам, за 100 доларів – по 50, а за 200 доларів – по 200. За даними AIN, обидва боти використовують одну і ту ж базу. Користувачі, які брали участь в обговоренні першого бота, стверджують, що це може бути вкрадена база "Приватбанку".

У самому банку зазначили, що знають про існування бота і вже звернулися в поліцію. 

"Ми виявили цей чат-бот 23 квітня і подали заяву в поліцію для відкриття кримінального розгляду. Також ми в черговий раз звернулися до клієнтів з попередженням про небезпеку передачі особистих даних в подібних шахрайських ботах. Нам невідомі джерела даних у таких шахраїв, ми сподіваємося з'ясувати їх за допомогою правоохоронних органів", — повідомили в "Приватбанку", передає ДТ.

Стрічка новин