Головний санлікар анонсував масову діагностику на імунітет до нового коронавірусу

Українська лабораторна мережа готова проводити мільйон тестів на добу.

В Україні можуть запустити масову діагностику для виявлення антитіл до нового коронавірусу. Про це у п'ятницю, 24 квітня, повідомив Babel, цитуючи головного санітарного лікаря Віктора Ляшка в ефірі «Право на владу» на 1+1.

За його словами, наразі в Україні для виявлення COVID-19 використовують ПЛР-тести, але для визначення наявності імунітету у світі також використовують ІФА-методи (імуноферментний аналіз).

«ПЛР-тести не можна використовувати постійно, оскільки є питання інкубаційного періоду. Ми можемо потрапити на перші три дні інкубаційного періоду, коли цей тест буде неінформативним. В той же час для визначення наявності імунітету до коронавірусної хвороби використовують ІФА-методи», - йдеться в повідомленні.

Україна може стати пʼятою країною у світі, де буде запущена масова ІФА-діагностика. Тестування вже проводять у США та Німеччині. Поки ІФА-тести тільки проходять випробування.

«Це буде показувати, перехворіли чи не перехворіли на коронавірус, чи сформований імунітет. Ми не маємо чітких наукових даних, якої тривалості буде цей імунітет. Але поки можемо судити про те, що в кого є наявні антитіла, там імунітет справляється три місяці», - сказав Ляшко.

За його словами, українська лабораторна мережа готова проводити мільйон тестів на добу.

«Головне, щоб підтвердили, що ці тести тестують на антитіла саме до нового коронавірусу. Бо зараз зʼявилася велика кількість тестів до коронавірусу. Коронавірус у нас циркулював і до того в Україні, і можна виявити антитіла до коронавірусу, але вони не захищатимуть від коронавірусної хвороби. Тому нам треба знати, що це специфічний ІФА-тест специфічних антитіл до специфічного коронавірусу», - додав санітарний лікар.

Зазначимо, в Україні поки є два види тестів для діагностики COVID-19: тести методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та експрес-тести.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію