За добу в області не зареєстровано нових хворих на COVID-19

Ринки на Полтавщині не працюватимуть до кінця карантину. У вихідні краще залишатися вдома, а поминальні дні відзначити вже у червні. Про це йшлося на черговому брифінгу у Полтавській ОДА.

У брифінгу брали участь голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, голова обласної ради Олександр Біленький, секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота.

Насамперед Олег Синєгубов охарактеризував ситуацію із коронавірусом у державі на 24 квітня.

Отож, в Україні на даний час зафіксовано 7647 випадків захворювання на COVID-19. Із них 193 - летальні, 601 пацієнт одужав. За добу зафіксовано 477 нових випадків. Найбільше у Чернівецькій області - 1199 випадків, у м. Київ - 1122, в Івано-Франківській області - 684, Тернопільській - 532, Київській - 505, Рівненській - 437, Вінницькій - 370, Львівській- 298, Кіровоградській - 283, Черкаській - 234.

За останню добу на Полтавщині не зафіксовано нових. Тож в області залишається 161 підтверджений випадок захворювання на коронавірус. Продовжує хворіти 146 людей, адже 12 чоловік уже одужало. 

Учасники брифінгу наголосили на необхідності неухильно дотримуватися правил карантину на вихідні.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Попереду у нас поминальні дні. Дуже важливо дослухатися так само, як і на Великдень, щоби відвідування місць поховань перенести на більш пізній час. Ми звернулися до органів місцевого самоврядування, щоб усі місця поховання були зачинені для відвідувачів.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Ми закрили усі цвинтарі для відвідування, окрім процедури поховання. Все інше ми зможемо з вами зробити у батьківську суботу 6 червня, як нам рекомендує це рада церков. Ми повинні і надалі продовжувати жорстко дотримуватися карантину. Лише у таких умовах ми зможемо зупинити ланцюг розповсюдження цієї інфекції.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Це більше свідомість людей. Так, як ми провели Великдень, я, думаю, що Поминальний тиждень треба провести відповідно. Тому краще сходити у музей, ніж на цвинтар.

Секретар Полтавської міської ради попросив також не нагнітати ситуацію навколо закриття ринків. Він нагадав, що це - рішення Уряду, і до кінця карантину ринки не працюватимуть.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Я хотів би попросити тих зачинщиків, які намагаються зараз підбурювати людей, які працюють на ринках, не робити цього. Тому що адекватну відповідь ви отримаєте від поліції. Уже сьогодні я мав розмову із начальником управління поліції, який чітко розуміє і реагує на такі виклики.

На запитання, як відбуватиметься вихід із карантину після 11 травня, Олег Синєгубов відповів: передусім, захворювання має піти на спад.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Щоб можна було казати, що пік уже пройшли. І, звичайно, Урядом буде прийнято рішення щодо виходу із карантину. Це буде поступово. Поступово відкриватимуться ті чи інші галузі, напрямки, підприємства, магазини, установи тощо.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію