Як закінчити навчальний 2019-2020 рік?

Вчимо і навчаємось на карантині: зміни в системі освіти. З 12 березня всі навчальні заклади закрилися, а навчання перейшло в онлайн-формат. Соціальні мережі та відеоформат змусив викладачів підійти зовсім по-іншому до навчання та підлаштовуватися до нових умов. Карантин за засіданні Уряду продовжили до 11 травня. Як закінчувати навчальний рік, пояснили у Міністерстві освіти і науки.

Карантин продовжено, а це означає, що ми маємо бути готові до завершення навчального року дистанційно, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій. 

Любомира Мандзій, т.в.о. Міністра освіти і науки 

- Навчальний рік у школах, закладах освіти триватиме до 1 липня. А навчальний процес для учнів усіх класів, крім 11, відповідно до прийнятої структури педагогічною радою школи.

- Оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено не пізніше 15 червня 2020 року. Учням 1-8-х і 10-х класів, які не планують навчатися в іншому закладі освіти, рекомендовано надіслати копії відповідних документів електронною поштою або в інший спосіб, а оригінал документа вручити у вересні 2020-2021 н.р.

- У календарно-тематичному плануванні на 2020-2021 навчальний рік Міністерство рекомендує збільшити час на узагальнення та закріплення матеріалу за попередній навчальний рік, а у 2-11-х класах провести вхідне діагностування рівня знань учнів за 2019-2020 н.р.

- З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у 2019/2020 навчальному році рекомендовано не проводити масові заходи, зокрема – останні дзвоники та випускні вечори.

Для учнів 5-11 класів з усієї країни з 6 квітня стартував проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» – уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслюють українські телеканали та YouTube-каналі Міністерства освіти і науки. А для початкової школи телеканал «Центральний» розпочав зйомки відеоуроків «Навчаємося вдома». 

Карантин вніс корективи, але ЗНО все-одно відбудеться. В Міністерстві освіти кажуть: це прозоро, об'єктивно. Та і скупчення людей невелике, адже учні складають його за місцем проживання і в обмеженій кількості в аудиторії. Але по датах тестування майбутніх абітурієнтів зміниться. 

Якщо карантин закінчиться до початку червня, то основна сесія ЗНО відбудеться між 25 червня та 17 липня. 

Якщо карантин триватиме до початку серпня, то основна сесія ЗНО відбудеться між 17 серпня та 4 вересня.

Єгор Стадний, заступник Міністра освіти і науки України 

- Карантин - це не канікули. Для випускниів - це шанс краще підготуватися і зробити свідомий вибір своєї майбутньої професії. Всі новини на сайті та телеграм каналі Міністерства освіти і науки України.

Заклади вищої освіти мають академічну автономію. Вони самостійно визначають, як організувати освітній процес. Кожен студент має виконати індивідуальний навчальний план цього навчального року.

Якщо неможливо організувати навчання дистанційно, заклад може змінити навчальні плани невипускних курсів і перенести завершення вивчення дисциплін на наступний навчальний рік.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію