В Україні презентували цифрові паспорти, якими можна користуватись через смартфон

На порталі «Дія» вже сьогодні можна отримати 27 публічних послуг, серед яких – цифровий ID-паспорт, біометричний закордонний паспорт громадянина України та електронний студентський квиток. І все це – у мобільному додатку «Дія». Загальна аудиторія користувачів додатку уже складає понад 19,5 млн українців. Онлайн-презентація відбулась у форматі відеоконференції.

Михайло Федоров, віце-прем'єр-міністр цифрової трансформації 

- Сьогодні у нас нестандартна презентація продуктів, які ми розробили, вона відбувається онлайн: це реакція на ті виклики, які вже відбуваються. З іншого боку, ми показуємо, як ми можемо трансформуватись і як можуть президент, прем’єр, міністри дуже гнучко приймати рішення – в сучасних умовах презентувати продукти.

На порталі «Дія» можна буде отримати 27 публічних послуг онлайн. Це стосується громадян і представників бізнесу. А саме: 

- запровадження цифрового ID-паспорта, закордонного паспорта; 

- відкрити ФОП, внести зміни до нього або закрити; 

- є кабінет громадянина (дані про транспорт, землю, нерухомість);

- можна оформити довідку про несудимість;

- допомогу при народженні дитини та щомісячне відшкодування вартості послуг з догляду до трьох років; 

- у додатку будуть електронні студентські квитки;

- можливість отримати статус/допомогу по безробіттю;

- сервіс для підписання документів онлайн із використанням електронного підпису;

- можна подати позов до суду чи оформити низку ліцензій, дозволів; 

- а ще отримати виписки з реєстрів або отримати інші державні послуги.

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- Ми взяли за основу кращі світові практики, згуртували державні послуги для населення і бізнесу довкола життєвих ситуацій. Кожна з категорій має підкатегорії, в яких можна отримати онлайн послугу.

Відтепер цифрові документи – аналоги паперових. Паспорт у смартфоні дозволить не носити з собою ID-картку та витяг з неї. Він так само посвідчує особу і надає такі ж права і можливості, як і паперовий, що діє всередині країни.

Хоча із оцифрованим закордонним паспортом ви не зможете подорожувати за кордон. Під час карантину цифровий образ паспорту можна буде використовувати для посвідчення особи, якщо вас зупинить поліція. 

До кінця року на порталі «Дія» з’явиться 50 електронних послуг. Зокрема, оптимізовані послуги з прописки дитини онлайн, послуги у сфері будівництва, соціального захисту, реєстрації юридичних осіб. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію