Презентація капсули для транспортування хворих на COVID-19

Герметичну капсулу для транспортування хворих на COVID-19 презентували у Полтавському обласному центрі екстреної медицини та медицини катастроф. Її створили кременчуцькі підприємці. Нещодавно доудосконалили, навіть здешевили завдяки використанню вітчизняних матеріалів.

Це четверта модифікація герметичної капсули. Її виготовили на кременчуцькому підприємстві «Креатив-агромаш», врахувавши побажання медиків. Капсулу зробили із герметичного матеріалу. Вона має маску, прибори для подачі кисню, компресор і фільтри для знезараження повітря. Також в ізолятор вмонтовано рукавиці-манжети. За їх допомогою лікарі могли проводити будь-які маніпуляції без контакту з хворим. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Цей виріб важливий, корисний. І не лише, як виріб саме Полтавської області і вітчизняного товаровиробника, а й безпосередньо дуже важливий, щоб його розповсюдити не лише на Полтавську область, а по всій країні у тому числі.

Юрій Андрієвський, керівник робіт із виготовлення герметичної капсули

- Як медичний виріб відноситься до 1 класу. Вона не потребує сертифікації. Вона тільки потребує клінічних іспитів і отримання декларації відповідності по певним стандартам. І ми це зараз робимо.

Юрій Андрієвський каже: виріб сертифікуватимуть найдовше – тиждень, при активному сприянні влади кілька днів. Головне – зібрати перелік необхідних документів і пройти клінічні іспити на базі «Феофанії».

Юрій Андрієвський, керівник робіт із виготовлення герметичної капсули

- Сьогодні ми вдень виготовляємо 10 капсул. Але можливості у нас значно більші. Ми можемо і 100 робити вдень, аби вони зараз мали попит.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов запевнив: проситиме державні установи прискорити процес сертифікації. Потім даний виріб закуплять для медзакладів області.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Закупити для нашої області централізовано, щоб такі капсули були, бо, на жаль, ми маємо сьогодні випадки захворювання серед медичного персоналу. І розуміємо, що, можливо, засобів захисту, які у нас є, які необхідні, можливо, їх ще недостатньо.

Для полтавських медиків подібні капсули стануть незамінними у роботі і під час карантину, і після його закінчення. Адже хворих із інфекціями доводиться транспортувати чимало.

Володимир Мохначов, начальник відділу медицини катастроф Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА 

- Сьогодні дуже велика потреба є. Для бригад екстреної медичної допомоги – близько 50-ти. Це так, скажемо, по мінімуму. А ще працюємо над тим, щоб транспортували хворих таким чином і  в лікарнях інтенсивного лікування.

Кременчуцька капсула нічим не поступається міжнародним аналогам. Коштує вона близько 35 тисяч гривень. Подібні китайські зразки продають за 2 тисячі доларів, європейські - за 15 тисяч євро. Тож влада, запевнив Олег Синєгубов, зробить усе можливе для того, аби це виробництво на Полтавщині було якнайшвидше налагоджено.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми всіляко будемо підтримувати це підприємство для того, щоб налагодити і виробництво, сертифікацію і, звичайно, реалізацію цієї безпосередньо продукції.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію