Неподалік Карлівки у селищі Михайлівське демонтували погруддя Леніну

Неподалік Карлівки у селищі Михайлівське демонтували погруддя Леніну

Про це у соцмережі  Фейсбук повідомив голова ГО «Світанок», співзасновник проєкту «Декомунізація. Україна»  Вадим Поздняков. Декомунізаційний закон виконали після звернення активістів на гарячу урядову лінію. 

«Цього разу, після нашого звернення, було демонтовано погруддя Леніну у селищі Михайлівське Карлівського району Полтавської області. Станом на поточний момент на Полтавщині є ще пам’ятник Леніну, Свердлову, Енгельсу, Петровському, Куйбишеву та декілька Ватутіну», – зазначив Вадим Поздняков. 

Регіональний представник Українського інституту національної пам’яті  на Полтавщині Олег Пустовгар нагадав, що залишається ще один пам’ятник Лєніну – на території села Власівка Зіньківського району. У відповіді на офіційний лист голови УІНП Антона Дробовича головний лікар санаторію «Сосновий бір» у Зіньківському районі зазначив, що вважає розміщений на території санаторію пам’ятник Лєніну виносним експонатом музею цього закладу. «Складно зрозуміти, як лікарі займаються невластивою їм справою, як вони носять туди-сюди Ілліча, наче гумову іграшку. До того ж, вперше чую, що там існує музей і працюють історики-музейні працівники. Якщо ж справді на Зіньківщині  з’явився музей, то невідомо, чи має він ліцензію та іншу документацію від Міністерства культури», – іронізує Олег Пустовгар. Він наголосив, що саме Ленін був ідеологом і одним із організаторів окупації молодої Української держави — Української Народної Республіки. 

«Агресором проти нашої держави тоді виступила більшовицька Росія, яку очолював Ленін. Зараз його справу продовжує Путін: Росія як і сто років тому вчинила акт агресії проти нашої держави» ,- підсумував Олег Пустовгар.

Стрічка новин