В Україні очікують ще два піки захворюваності на коронавірусну інфекцію

Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Уряду. За його словами, один пік очікують наприкінці квітня, а другий - у період між 3 і 8 травня. Тож Кабмін продовжив карантин до 11 травня, однак, деякі заходи збираються пом'якшити.

«У нас є дуже чіткий план виходу з цього карантину. Він складається з п’яти етапів», – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмагаль, але – за певних підстав. 

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- Як остановні є умови: по-перше, якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5%. По-друге, лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50%.

За розрахунками Уряду, «День К», тобто, точка відліку виходу з карантину, має настати 12 травня. Наразі Україна йде за помірним сценарієм: лікарні встигають приймати пацієнтів. 

За словами Дениса Шмигаля, є важливі завдання, які варто робити.

- Збільшення кількості тестувань на коронавірус,

- покращення у забезпеченні наших лікарень та лікарів всім необхідним, 

- запровадження Е-контролю самоізоляції як альтернативи обсервації, 

- створення нових правил функціонування для об’єктів обслуговування населення з обов’язковим соціальним дистанціюванням, 

- масочним режимом та постійною дезінфекцією.

- Право користуватися міським громадським транспортом відтепер отримають ті люди, які виявлять бажання стати донорами крові;

- до роботи мають право залучати окремих категорій працівників без проходження обов’язкового профілактичного огляду, термін якого припав на період карантину;

- люди, які приїхали з-за кордону, мають пройти обсервацію у вигляді самоізоляції, але лише за умови встановлення додатку Міністерства цифрової трансформації «Дія»;

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- Якщо все буде добре, і епідемічна ситуація буде сприяти, то 11 травня ми зможемо говорити про відкриття парків та скверів, закладів торгівлі непродовольчими товарами, частини об’єктів побутових послуг. Можливо, будуть інші пом’якшувальні заходи. Поо це ми зможемо говорити в перших числах травня. За таких умов ми зможемо повернути людей на роботу, покращити емоційне здоров’я українців та дати старт розігріву економіки.

Денис Шмигаль також зазначив, що Уряд розуміє, що людям і бізнесу зараз непросто. Тож впроваджує низку заходів, спрямованих на підтримку українців. Зокрема, збільшення виплат по безробіттю, розширення програми підтримки бізнесу і фактичне впровадження кредитних канікул, підвищення пенсій та створення нових робочих місць.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію