Нацполіція викрила масштабну групу наркодилерів

Нацполіція викрила масштабну організовану злочинну групу наркодилерів, у членів якої вилучили рекордну партію метадону. Зловмисники займалися виготовленням метадону і психотропів у двох лабораторіях та його збутом в Україні і за кордоном як оптовими партіями через Інтернет-магазини, так і вроздріб через мобільні додатки та закладки. Під час обшуків вилучено найбільшу кількість метадону – понад 50 кілограмів – на два мільйона доларів США, обладнання для нарколабораторій, прекурсори, транспортні засоби, готівку, інші речові докази.

До складу угруповання входила ціла група осіб: це два організатори, п’ять «хіміків», які виготовляли наркотики, чотири фасувальники, сім закладників, чотири оператори, які приймали замовлення, два бухгалтери та дві особи, які обготівковували кошти від продажу метадону та психотропів. Щоб викрити угрупування, діяли співробітники Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції спільно зі слідчими київської поліції під процесуальним керівництвом прокуратури Києва у рамках кримінального провадження. Провели цілий комплекс оперативних заходів, щоб виявити діяльність злочинної групи. 

Ігор Клименко, голова Національної поліції України 

- Вилучена кількість метадону – понад 50 кілограмів – є найбільшою партією, яка вилучалася в Україні з часів незалежності. Її вартість становить 2 мільйона доларів США. Переважна більшість вилучених наркоречовин була призначена для експорту до країн Близького Зарубіжжя. А загалом збут метадону відбувався оптовими партіями через Інтернет-магазини, вроздріб через мобільні додатки та шляхом закладок.

При цьому в угрупування був чітко організований продаж через закладки на всій території Києва: за кожним районом були закріплені оператори і закладники, які робили закладки на закріплених за ними вулицях. 

Під час слідчих дій вилучено понад 50 кілограмів метадону, понад 10 кілограмів мефедрону, пігулки димедролу, шишки коноплі, прекурсори та складові для виготовлення наркотичних речовин, пакети для фасування, банківські картки, мобільні телефони, карти пам’яті, чотири одиниці зброї, набої і 18 автомобілів.

Затримані 26 учасників організованої злочинної групи – молоді люди віком від 23-х до 34-х років, жителі столиці та Київської області. Організатори наркобізнесу – давно знайомі між собою.

Ігор Клименко, голова Національної поліції України 

- Потужності облаштованих нарколабораторій дозволяли виготовляти від 30 до 50 кілограмів метадону у місяць. При цьому один грам метадону за цінами «чорного ринку» становить 1200 гривень, тож їх прибутки сягали 36-60 мільйонів гривень у місяць. Схема, яку налагодили організатори, говорить про те, що зупинятися вони не збиралися. Підтвердженням цього є і кількість вилучених прекурсорів та інших складових для подальшого виготовлення понад 500 кілограмів метадону.

Однак замість таких кримінальних заробітків усіх учасників організованої злочинної групи чекає кримінальна відповідальність – до 12-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію