На Полтавщині медичні заклади готуються приймати хворих на коронавірус

У Полтавській обласній інфекційній лікарні облаштовують спеціальні бокси для надання невідкладної допомоги. А завдяки Фонду Ріната Ахметова там з’явився ще і новий апарат ШВЛ. Без нього лікування хворих з ускладненнями від COVID-19 неможливе.

На Полтавщині медичні заклади готуються приймати хворих на коронавірус. Полтавська обласна інфекційна лікарня облаштовує спеціальні бокси для надання невідкладної допомоги. В країні не вистачає систем штучної вентиляції легень, тож на допомогу медикам приходить бізнес. Зокрема, за особистим дорученням Ріната Ахметова вже закуплено та передано висококласні апарати штучної вентиляції легенів шведського виробництва та кисневі концентратори, для ефективного лікування ускладнень COVID-19.

Людмила Калініченко, лікарка-інфекціоністка Полтавської обласної інфекційної лікарні

- Такі апарати призначені для того, щоб хворому швидко подати кисень до легень і він не втратив ніяких життєво важливих функцій. Від цього приладу фактично залежить життя пацієнта.

Лікарі кажуть, що такий апарат штучної вентиляції легень є незамінним у разі лікування ускладнень, викликаних COVID-19. 

Сергій Ковтун, завідувач відділення інтенсивної терапії Полтавської обласної інфекційної лікарні

- Як реаніматолога вразило те, що цим апаратом можна провести неінвазивну вентиляцію легень.

Ще в лютому за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд першим у країні відреагував на світовий виклик загрози епідемії коронавірусу. Загалом Рінат Ахметов направив 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Для цього він об’єднав усі ресурси - благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших активів SCM для допомоги Україні.

Нагадаємо, що на Полтавщині працює ДТЕК Нафтогаз, яка неодноразово підтверджувала свій статус соціально-відповідальної.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію