Жителям Полтавщини у поминальні дні рекомендують обмежити доступ до місць поховань

Полтавцям у поминальні дні рекомендують обмежити доступ до місць поховань. Ситуація із захворюваністю медиків на короновірус – під контролем. Кількість ПЛР-тестів збільшать до 200 на добу. Про це та інше йшлося на черговому онлайн-брифінгу в ОДА.

У брифінгу брали участь голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов та директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак. На початку Олег Синєгубов охарактеризував ситуацію із коронавірусом у державі станом на 22 квітня.

Отож, в Україні на даний час зафіксовано 6592 випадки захворювання на COVID-19. Із них 174 - летальні, 424 пацієнти одужало. За добу зафіксовано 467 нових випадків. Найбільше у Чернівецькій області - 1053 випадки, у м. Київ - 989, в Івано-Франківській області - 589, Тернопільській - 471, Київській - 390, Рівненській - 353, Вінницькій - 349, Львівській- 274, Кіровоградській - 251, Черкаській - 206.

За останню добу на Полтавщині зафіксовано 15 нових випадків. Усього ж в області 116 хворих. У Кременчуці - 55, Кременчуцькому районі - 20, Миргороді - 12, Полтаві - 14, Горішніх Плавнях - 4 (усі одужали), Зіньківському районі - 2, Полтавському районі - 2, Машівці - 1 (людина одужала), Глобинському, Хорольському, Кобеляцькому, Козельщинському, Котелевському та Чутівському районах - по 1 випадку.

Одужали від коронавірусної інфекції 12 жителів області.

Голова ОДА повідомив, що із початку впровадження карантину складено 277 протоколів про адміністративні правопорушення. Правоохоронці, за його словами, ретельно стежать за дотриманням обмежень.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- За добу було складено 25 нових протоколів про притягнення осіб до адміністративної відповідальності. Ц протоколи складалися у місті Полтаві, Лубнах, Решетилівці, Лохвиці, Гадячі і Оржиці.

Нині лабораторно коронавірус підтвердили у 39 медичних працівників. У Миргороді - 5 хворих, у Полтаві - 3, Зінькові - 1, а в Кременчуці аж 30-ть. Директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА каже: ситуацію тримають під контролем.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Серед цих медичних працівників лише 9 знаходяться у стаціонарі. 8 чоловік – на амбулаторному лікуванні, 22 людини – це є контакті по COVID-19. Ми будемо постійно проводити обстеження медичних працівників і контролювати, якщо вони були у контакті з хворим.

Очільник області розповів про реконструкцію обласного лабораторного центру. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Він повноцінно функціонує. Там завершено було косметичний ремонт. Наразі ми збільшуємо штат працівників. Починали робити ПЛР-тести із 24 за зміну. Наразі ми вже виходимо на 140 і в планах вийти на 200 тестів за зміну.

Щодо наступних вихідних, Олег Синєгубов запевнив: влада і надалі дотримуватиметься жорстких карантинних заходів. Жителям Полтавщини у поминальні дні рекомендують обмежити доступ до місць поховань. Відповідне рішення було прийнято на Регіональній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Дійсно, будемо обмежувати доступ до місця поховання. І очільники міст так само погодилися і будуть так само приймати свої рішення щодо реалізації такої нашої ініціативи, і ми вважаємо, що це необхідний захід.

Голова ОДА також додав: після пермовин із представниками релігійних конфесій поминальні заходи переносять на червень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію