У Полтавському краєзнавчому музеї розквітли рідкісні рослини

У дендропарку Полтавського краєзнавчого музею розквітла рідкісна рослина магнолія Суланжа «Біла вишукана». Цього моменту співробітники закладу чекали аж три роки.

Квіток лише дві – ніжно-білого кольору. Мають приємний аромат. Музейні працівники ретельно слідкували, як розкривалися бутони рослини.

Світлана Кигим, завідувачка відділом природи Полтавського краєзнавчого музею

- Це досить рідкісний вид магнолії. Це – гібрид магнолії оголеної і магнолії лілії квіткової. Виведена у 1820 році. І названа на честь французького садівника Етьєна Суланжа Боде.

Світлана Кигим каже: бджоли із задоволенням відвідують білосніжні квітки. Тож є надія, говорить жінка, що восени вдасться зібрати вже власне насіння. Додає: магнолія Суланжа має гібридне походження, тому вирощувати рослини із насіння дуже цікаво - можна отримати нові декоративні форми. Розповідає: уже трирічну рослину закладу подарувала родичка першого завідувача музею.

Світлана Кигим, завідувачка відділом природи Полтавського краєзнавчого музею

- Наталія Михалівна Олеховська – онука Михайла Олександровича, подарувала музею й інші рослини – 5 видів бузку, який квітуватиме у квітні, рідкісну реліктову рослину – метасеквою.

А ще у святкові великодні дні жовтогарячим цвітом розквітла керрія, або, як її ще називають, пасхальна троянда.

Світлана Кигим, завідувачка відділом природи Полтавського краєзнавчого музею

- Квітує вона якраз у пасхальні свята. Має махрову форму. Цікаво, що квітує двічі – перший раз навесні. Причому, розтягнутий період квітування – від 3 до 7 тижнів. А потім вдруге квітує в кінці літа і до заморозків.

Наочно прослідкувати за цвітінням красунь на подвір’ї музею, на жаль, через карантин, немає можливості. Втім, музейники вважають: поява і жовтих квіточок пасхальної троянди, і білих рідкісної магнолії - уже гарна прикмета. Значить, у всіх усе буде гаразд, сподіваються вони.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію