Лікарі виявили новий симптом COVID-19: коронавірусні ноги

Не встигли ми звикнути до того, що ознакою коронавірусної інфекції може бути втрата смаку та нюху, як лікарі почали помічати інший дивний симптом. Колегія подологів Іспанії відкрила реєстр випадків дивного висипу на стопах, який може бути пов'язаний з COVID-19. 

Переважно такий висип помічали у дітей та підлітків, але також випадки зафіксували й у дорослих.  Найдивніше те, що висип найбільше нагадує такий стан як озноблення – безмікробне запалення шкіри, викликане охолодженням.

Ці прояви помічають лікарі не лише в Іспанії. Дитячий ревматолог Дон Вахезі написала у своєму твітетрі:

"Будь ласка, будьте уважні до шкірних проявів COVID-19. Фіолетово-червоні пухирці (папули) на пальцях та пальцях ніг, які нагадують ознаки обмороження. Інших симптомів може не бути. Спостерігається у молодих пацієнтів", – пише вона.

Те саме спостерігають і дерматологи:

"У нас тут міні-епідемія серед дитячих дерматологів з цими коронавірусними пальцями", – каже виданню Yahoo представниця департаменту дерматології Північно-Західного університету США Емі Паллер. 

Професорка дерматології Гарвардської медичної школи Дженіфер Хуанг каже, що теж зустрічалась з таким явищем.

"Зазвичай таке буває, коли хтось гуляє на вулиці без рукавичок та шкарпеток, а потім має такі болісні пухирці. Але цікаво, що ми бачимо більше таких випадків протягом останніх двох тижнів. Тут в Бостоні зараз все ще холодно, але вже квітень, а ми бачимо все більше випадків". 

Підтверджує це й італійський дерматолог Андреа Локателлі.

"Ми поки не знаємо, скільки таких випадків, але вони фіксуються в різних частинах країни", – каже він виданню La Reppubblica.

Перший випадок такого висипу зафіксували в Італії у дитини, яка потім отримала позитивний тест на COVID-19.  Також шкірні прояви були зафіксовані італійським дерматологом Себастьяном Рікалькаті ще 26 березня. Спостереження опубліковані в Європейському журналі дерматології та венерології. Тоді лікар проаналізував стан 88 пацієнтів:

  • 14 мали висип, який нагадував еритему (червоні плями);
  • 3 мали висипи схожий на кропив'янку;
  • 1 пацієнт мав висип схожий на вітряну віспу.

Як правило, у цих пацієнтів висип проходив самостійно і ніяк не був пов'язаний з важкістю протікання захворювання. Але варто розуміти, що висип в принципі характерний прояв для вірусних інфекцій. Чи варто вищезгадані пухирці  вважати симптомом COVID-19 – поки достеменно невідомо.

Наразі, це не більше, ніж гіпотези. Проте лікарі закликають звертати увагу на шкірні прояви під час огляду пацієнта. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію