Порушення карантину під час Великодніх свят

Великодні свята в умовах карантину. Святкові богослужіння у храмах проходили, але з обмеженнями: масочний режим, дотримання дистанції та не більше 10 осіб в приміщенні.Загалом на території країни святкові богослужіння проводилися у майже 14 тисячах храмів в усіх регіонах держави. Публічну безпеку і порядок забезпечували 26,5 тисяч поліцейських та військовослужбовців Національної гвардії України. Але пройшло не без порушень: зафіксували їх у 19 храмах в 13 областях держави. Поліцейські склали три адміністративні протоколи та розпочали одне кримінальне провадження. Яка ситуація в області – дізнавалась Анна Ружін.

На Полтавщині Великодні богослужіння у храмах пройшли без грубих порушень правопорядку. Під час Великодніх богослужінь були залучені понад тисяча поліцейських та військовослужбовців Національної гвардії.

Поліна Ларіна, головний спеціаліст відділу комунікацій ГУ НП у Полтавській області 

- У нас пройшло все доволі спокійно. Без грубих порушень правопорядку, відповідно до завчасних домовленостей із представниками релігійних установ. Також необхідно відзначити, що громадяни поставилися із розумінням до заходів поліції дотримуватися встановлених карантинних обмежень: залишатися вдома і по можливості брати участь у релігійних заходах онлайн.

Порушення карантинних обмежень під час богослужінь зафіксовані у Донецькій області - 4, у Дніпропетровській, Запорізькій та у місті Києві - по 2, у Житомирській, Івано-Франківській, Рівненській, Одеській, Тернопільській, Харківській, Черкаській та Чернігівській областях - по 1.

Поліцейські склали три адміністративні протоколи за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення у Запорізькій, Рівненській та Чернігівській областях. І розпочали одне кримінальне провадження. Решта матеріалів ретельно вивчається для прийняття законного рішення. 

На своїй сторінці у мережі фейсбук МВС України повідомляє: 

Поліція Донеччини порушила кримінальну справу за фактом порушення карантину у Святогірській лаврі. Зафіксовано зібрання людей у кількості 300 осіб.

При цьому не було дотримано соціальну дистанцію та інших правил карантину. За фактом розпочато кримінальне провадження за ст. 325 Кримінального кодексу України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням).

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію