Як проводяться ПЛР-дослідження на COVID-19?

Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня – наразі головний медичний заклад в боротьбі з коронавірусом. У будь-який момент вона готова прийняти нових хворих. Лікарі кажуть: роботи додалося, але нові загрози їх не лякають. Щодня тут проводять і ПЛР-тести людям, котрим лікарі діагностують підозру на коронавірус. Як це відбувається, бачили й наші журналісти.

Анатолій Васевич, кореспондент

- Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня – один із тих медичних закладів на Полтавщині, який приймає хворих на коронавірус. Тут же проводяться ПЛР-дослідження на COVID-19. Як це відбувається, ми зараз подивимося.

Медсестра обов’язково дотримується усіх необхідних застережних заходів. Вона – в одноразовому захисному костюмі, респіраторі, масці, гумових рукавичках та бахілах. Бере мазок стерильним одноразовим зондом із ротової порожнини, потім – із носоглотки. Процедуру необхідно робити досить обережно. Вона відбувається швидко – упродовж однієї-двох хвилин. Зразок медична сестра поміщає у спеціальну ємність.

- Обробляємо зверху антисептиком. І ставимо тумбу у холодильник до завтра, у вірусологічну лабораторію.

Олена Нетеса, медсестра КП «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня»

- Коли я провела ПЛР-дослідження, ми повністю знімаємо із себе увесь захисний одяг і складаємо його у біобокс на утилізацію.

Обслуговуючи кожного хворого, лікар одягає окремий захисний комплект.

Олена Нетеса, медсестра КП «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня»

- У нас є захисні костюми і маски, і рукавички, і бахіли, халати – усе є у достатній кількості.

Світлана Олефір, головна медична сестра КП «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня» 

- На даний час наш заклад забезпечений усіма необхідними засобами індивідуального захисту, також медикаменти поступають на даний час кожного дня для лікування хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19.

Кількість хворих на коронавірус в Україні щодня збільшується. ПЛР-дослідження ж проводиться у тих людей, у яких лікар діагностує підозру.

Олена Нетеса, медсестра КП «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня»

- Кожен день на COVID-19 у нашій лікарні проводиться від 5 до 7 зразків. Я як медпрацівник до цього спокійно ставлюся.

- Тобто, страху немає?

- Немає.

Медики стверджують: до своєї роботи, пов'язаної із інфекціями, уже звикли. Нові виклики, звісно, роботи додають і особливо не лякають.

Світлана Олефір, головна медична сестра КП «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня»

- Це всі наші інфекції. І ми до них звикли і працюємо так, як і працювали. Тільки захищаємо себе трішки більше. На сьогоднішній день ми готові до повторних хвиль і працюватимемо і надалі. Надаватимемо медичну допомогу, як і надавали – у повному обсязі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію