Олег Синєгубов та Олександр Біленький на Великдень будуть вдома

За останню добу на Полтавщині на COVID-19 захворіло ще 14 чоловік. Їх уже 41. Влада рекомендує полтавцям на Великодні свята залишатися вдома. Каже: тільки за умов неухильного дотримання карантину у травні його можна буде послабити. Про це та інше йшлося на черговому брифінгу в ОДА.

Брифінг проводили голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов та голова обласної ради Олександр Біленький. На початку Олег Синєгубов охарактеризував ситуацію із коронавірусом у державі на 17 квітня. Отож, в Україні на даний час зафіксовано 4662 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Із них 125 летальних, 246 пацієнтів одужали. За добу з’явилося 501 нових хворих. Нині їх найбільше у Чернівецькій області - 759, у м. Києві - 705, в Івано-Франківській області - 427, Тернопільській - 353, Вінницькій - 296, Київській - 253, Рівненській - 240, Кіровоградській - 218, Львівській - 203, Черкаській - 137 випадків. На Полтавщині 41 хворий. У Кременчуці - 13 випадків, Миргороді - 9, Кременчуцькому районі - 7, Полтаві - 6, Горішніх Плавнях - 4 випадки, у Машівці і Котелевському районі - по 1 хворому.

Олег Синєгубов наголосив: на обласному рівні посилено карантинні заходи. Усім мешканцям Полтавщини рекомендовано не знаходитися на вулиці без нагальної потреби із суботи 13.00 до 6 ранку вівторка.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Це рішення носить рекомендаційний характер. Однак органи Національної поліції будуть все ж таки зупиняти людей і цікавитися: з якою метою ви перебуваєте наразі на вулиці.

Голова Полтавської ОДА зазначив: влада тісно співпрацює із представниками усіх релігійних конфесій.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- У нас є певні домовленості про те, що релігійні заходи проходитимуть у зачинених храмах, соборах, церквах тощо. Ми домовилися про онлайн-трансляції і по телебаченню, і по Інтернету.

Олег Синєгубов також додав: посвятити пасхальні кошики на території визначених храмів все ж можна буде. Але коли народ скупчуватиметься - правоохоронці вживатимуть заходи адміністративного впливу. Відтак, голова обласної ради Олександр Біленький теж закликав по можливості залишатися вдома.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Для того, щоб нам не виходити із карантину у серпні, давайте зробимо це гуртом на ці вихідні. У нас ще будуть травневі свята. Цей період для нас дуже важливий.

Він високо оцінив зусилля лікарів і влади стосовно стримування епідемії на Полтавщині.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Зараз Полтавська область знаходиться у 2-й десятці. Це добре, це свідчить про те, що лікарі і влада докладають усіляких зусиль, щоб не допустити більшого інфікування людей цим коронавірусом.

Олег Синєгубов сказав: зараз маємо зробити усе для того, щоб карантин можна було послабити у травні. І назвав головні критерії для цього.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Коли ми побачимо, що ситуація знаходиться під контролем, що всі люди уже пройшли самоізоляцію, нових джерел цього захворювання у нас немає, то ми можемо вже казати про послаблення карантинних заходів. Поступово ця сфера запускатиметься.

На запитання, як керівники області самі проведуть наступні вихідні, вони відповіли:

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Вперше я буду дома відзначати якесь свято. Якраз Великдень потрапляє на ці домашні умови.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Звичайно, залишаємося вдома.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію