Навчання за кордоном в умовах карантину

Поїхати на навчання за кордон. Таку можливість мають студенти, які навчаються за програмою Європейського Союзу Erasmus+. Починаючи з 2016 року, один із полтавських вишів надає можливість студентам потрапити на таке навчання. Уже 23 партнерські університети із 12 країн Європи приймають студентство Полтавщини. Як в умовах карантину триває навчання – розповість Анна Ружін.

За три роки близько 30 студентів Полтавського університету економіки та торгівлі встигли побувати на навчанні за кордоном. Мова, якою викладають, – англійська. 

Цьогоріч у другому семестрі 5 студентів проходять навчання у трьох країнах світу: Італії, Латвії та Іспанії.  

Юлія Перегуда, директор міжнародного науково-освітнього центру ПУЕТ

- В Італії у нас є два університети-партнери: Римський університет та університет Фоджа, де цьогоріч навчається троє студентів. У Латвії – університет прикладних наук, де одна з наших студенток, спеціальності міжнародні відносини. В Іспанії наш партнер – університет Гранади, куди вперше поїхав наш магістрант. Теж за спеціальністю міжнародні економічні відносини.

У зв'язку з карантином у студентів було декілька варіантів: вони могли залишитися на території тих країн, де вони навчаються, або ж повернутися додому і навчатися дистанційно – онлайн. 

Дві студентки, які навчаються у Фоджо в Італії, вирішили залишитися і продовжити навчання там. Зараз дівчата теж на карантині, але навчаються дистанційно. 

Карина Бортник, Анна Йосипенко, студентки 

- Вирішили залишитися, бо сподіваємося на краще, що скоро все стане гарно. Ми будемо знову відвідувати лекції, бо цікаво спілкуватися із викладачами особисто. Розвивати свою мову, переймати цей досвід, Ми вирішили не втрачати такого шансу і залишитися. 

Це було нелегке рішення, але ми видихнули і гадаємо, що все пережевемо.

З усіма студентами підтримують зв'язок представники університету. 

Юлія Перегуда, директор міжнародного науково-освітнього центру ПУЕТ

- Постійно підтримуємо з ними зв'язок. Вони розповідають, що всі європейські університети і так працюють дистанційно. І в принипі є різні онлайн платформи. У деяких така, як у нас – Moodle, але є розроблені і власні онлайн платформи.

А от Анастасія Котенко, учасниця мобільності в Римському університеті Сапієнца, Італія, повернулася до Полтави і продовжує навчання онлайн.

Анастасія Котенко, студентка 

- Я ще досі навчаюся в Римі. І ми сподіваємося повернутися. Коли - не знаю, хоча підписали, що згодні складати іспити в режимі онлайн. Але подивимося, можливо, нас ще повернуть. Там семестр закінчується аж в кінці липня.

Довідково: Erasmus+ – це програма Європейського Союзу, що підтримує проекти, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді і спорту. У період з 2014 до 2019 року партнерами програми стало більше 200 українських вищих навчальних закладів та 3 000 громадських організацій. Понад 9 тисяч українських студентів та працівників різних сфер скористалися програмою міжнародної кредитної мобільності, а саме можливостями короткострокового навчання, практики, викладання чи підвищення кваліфікації. Після завершення навчання за кордоном за цією програмою обміну у додатку до диплому українського вищого навчального закладу вказують курси, які студент вивчав в університеті тієї чи іншої країни ЄС.

За 5 років студенти та аспіранти отримали майже 250 стипендій на спільні магістерські програми (Erasmus Mundus Joint Masters Degrees). Цей напрям дозволяє здобувати ступінь магістра у кількох партнерських університетах одночасно і доступний для всіх, хто ще навчається або вже закінчив бакалаврат.

Прийом заявок на спільні магістерські програми Еразмус Мундус зазвичай проходить у жовтні та січні — відповідно до початку нового академічного року. Учасниками програми можуть стати і викладачі, які можуть запропонувати свої новаторські курси.

Джерело: Євробібліотека Джерело: Євробібліотека

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію