У Полтаві випікають і продають уже освячені паски

Паска – традиційна страва на Великдень. Кожна господиня має свій, вивірений часом, найкращий рецепт. За традиціями слідують і на одному з підприємств міста. Не лише готують за різною рецептурою, а й освячують прямо на підприємстві: сировину, людей, які випікають, і готовий продукт. Щоб у разі, якщо полтавці вирішать продбати паску, вона вже була освячена. І люди в умовах карантину не йшли до церкви, наражаючи себе на небезпеку. На підприємстві побувала і наша знімальна група.

12 напружених годин та робота цілого колективу. А все для того, щоб приготувати паски до свята. Склад великоднього хліба унікальний, адже у них є свої секрети успіху. Випікають виключно за «гостівськими» стандартами. По-домашньому, або ж – за бабусиним рецептом. 

Людмила Одокієнко, інженер-технолог виробництва 

- Щоб виготовити наш кекс, потрібно багато часу. Від постановки опари і до виходу із печі. А потім змащування яєчним білком і посипкою. А ще охолодження і посипка. Це займає близько 12 годин.

Лише на початкових етапах на допомогу йдуть машини, а далі - все ручна праця: поділ тіста, вкладання в форми, випікання, обмазування білком та присипання присипкою. І, звісно ж, пакування. 

А щоб паски зійшли та вдалися – їх освячують. Освячення проходить на всіх епатах виробництва. Це дозволяє хлібу перенести благодать у домівки тих полтавців, хто потім буде смакувати кулиничівськими пасками. Миколай Довганич обходить усе підприємство, освячуючи тісто та людей, які з ними працюють. 

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Це особливо важливо на сьогодні, коли у нас країна впала в цю хворбу важку. Тому нехай ці паски, які ми всі освячували, хай через молитву спільну, пасхальну, нехай через цей дар Божий, нас Господь пошле святий хліб, у кожну родину здоров'я.

Освячувати паски на підприємстві стало доброю традицією. Роблять це з десяток літ, з першого року відкриття підприємства. 

Олександр Козуб, ген.директор Полтавського хлібопекарського комплексу «Кулиничі»

- Ми ніколи не афішували це. В цьому році зробили так, бо в нас карантин, ми хочемо, щоб люди менше виходили. А якщо вони куплять цю пасочку, то будуть знати, що вона освячена, що вона ближча до Бога.

Весняна, Святкова та Панатон. Такі види кексів випікають на підприємстві. Вигляд, як і цінова політика з вагою, – різні. Є традиційні, а є й прикрашені різними присипками зі святковими курчатами та яйцями зверху. 

Людмила Одокієнко, інженер-технолог виробництва 

- Наші кекси мають термін придатності 12 діб. Вони дуже смачні і корисні. Щоб виготовити кекс, треба дуже багато часу, близько 12 годин. Задіяно у процесі виробництва 21 особа. І на пакуванні 15 осіб. Це трудомістка і в основному ручна праця.

І на додачу до старовинних рецептів, розповідає Людмила, завжди додають тепло рук і гарний настрій. Цьогоріч у містян є чудова можливість придбати ще й пасочки онлайн – підприємство пропонує покупки без черг. Освячені та різних видів, головне, щоб люди залишалися вдома. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію