Обласна влада стверджує: на Полтавщині режим карантину на вихідних посилять

Але конкретних нових обмежень і хто їх запровадить – не називає. Кременчужанин поважного віку помер від ускладнень COVID-19, а бізнес щодня підтримує лікарні. Про це йшлося на онлайн-брифінгу в ОДА.

Черговий брифінг вів перший заступник голови ОДА Дмитро Лунін. Насамперед він охарактеризував ситуацію із коронавірусом у державі на 15 квітня.

Отож, в Україні на даний час зафіксовано 3764 випадків COVID-19. Із них 108 летальних, 143 пацієнти одужали. За добу з’явилося 392 нових хворих. Нині їх найбільше у місті Києві - 612, у Чернівецькій області - 589, Івано-Франківській області - 356, Тернопільській - 287, Вінницькій - 241, Київській - 230, Кіровоградській - 192, Львівській - 152, Рівненській - 173, Черкаській - 105 випадків. На Полтавщині 27 хворих.

Троє людей одужали: це жінка з Горішніх Плавнів та мати й донька з Кременчука, у яких одними з перших на Полтавщині діагностували коронавірус. Сумна новина надійшла з Кременчука. На жаль, там від ускладнень коронавірусної хвороби помер 84-річний чоловік. 

Правоохоронці продовжують ретельно стежити за дотриманням правил карантину, наголосив перший заступник голови ОДА.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- На 14 квітня у нас складено поліцейськими 206 протоколів. 8 протоколів винесли за останню добу. По містам, це – Кременчук – 5 та Полтава – 3. Основні порушення – без масок, у громадському місці – 3 випадки, на вулиці, без документів – 1, порушення правил перевезення пасажирів – 2, порушення правил суб’єктами господарювання – 2.

Дмитро Лунін заначив: на вихідних в області буде впроваджено (цитую дослівно) посилений особливий режим.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Тому прошу всіх підготуватися, завчасно придбати продукти харчування, ліки та побутові товари першої необхідності, щоб у нас не було великих черг у п’ятницю, напередодні введення заборони.

Втім, на запитання, що конкретно передбачатиме цей «посилений особливий режим» та ким він буде законодавчо підтверджений, Дмитро Лунін відповів, що правоохоронці більш ретельно слідкуватимуть за виконанням попередньої Постанови Кабміну.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Перед правоохоронними органами буде поставлено таке завдання – контроль за посиленням цих заходів. Так, наприклад, ми знаємо, що у Лохвиці і досі працює ринок, який продає продукти харчування та інше. От у цьому буде основне завдання – це збільшити контроль виконання правил карантину та надзвичайної ситуації на території, згідно Постанови 211, яка вийшла від 6 квітня.

Дмитро Лунін повідомив, що зараз триває ремонт обласного лабораторного центру. Нині там встановлюють додаткове обладнання.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Ми отримали із Центру СНІДу, Української медичної стоматологічної академії, Інституту свинарства і агропромислового виробництва необхідне додаткове обладнання. Це дозволить робити більше 100 ПЛР-тестувань за добу. Згодом, думаю, зможемо вийти на потужність – 300 ПЛР-тестувань за добу.

Перший заступник голови ОДА також розповів, що днями очікується три літака із гуманітарною допомогою із Китаю. Наступного тижня їх буде іще вісім. Посилюється й допомога бізнесу лікарням. Уже долучилися більше 300 підприємців. Вони підтримали медзаклади на 66 мільйонів гривень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію