Ранні овочі і зелень: як вибрати?

З приходом весни на прилавках магазинів Полтавщини  побільшало  ранніх овочів  і зелені. На Великдень попит на цю продукцію різко зросте. Всім захочеться скуштувати за святковим столом молоді огірки, помідори і капусту. Часто споживачі  замислюються – чи безпечні ці продукти і чи не буде харчового отруєння через їх вживання.

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області вирішили вкотре роз’яснити жителям Полтавщини, на що потрібно звертати  увагу  під час придбання  ранніх овочів і зелені.

Спеціалісти Управління  безпечності  харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області  пояснюють: нітрати і пестициди є у всіх ранніх овочах, навіть, тих, які вирощені на власному городі. 

Головні правила вибору ранніх овочів:

 • Знати,  які з овочів найбільше вбирають в себе нітрати. Це – редиска, салат, шпинат, молода капуста та кріп. З ними треба бути особливо обережним. Менше вбирають у себе хімії кабачки, морква, огірки, цвітна капуста, броколі.
 • Знати у яких частинах овочів зосереджена найбільша кількість хімії. У огірка та кабачка найбільше накопичується хімії біля плодоніжки та у шкірці, тому їм треба шкірку зрізати.
 • У капусті – на верхніх листочках, у редисці – біля кінчика знизу, у салаті та зеленій цибулі – біля корінця, а у перця, баклажана та помідора – біля плодоніжки.
 • Картопля найбільше накопичує нітратів у шкірці, а морква – у верхній та нижній частині. Тому саме ці місця у ранній зелені потрібно зрізати.

Звертайте увагу і на зовнішній вигляд овочів:

 • Свіжі здорові огірки – це темно зелені з твердою шкіркою плоди. Добре, якщо на них є ще не відпала квіточка і пилок на шкірці.
 • Редиска має бути без жовтих чи інших плям, а зелень – також темно зеленого кольору з не зім’ятими, витягнутими листочками.
 • Свіжа капуста повинна бути легкою, але твердою, а її верхні листочки – блискучими та соковитими, а не облізлими та засохлими.

Зверніть увагу – дітям, людям похилого віку і з хворим шлунком, вживати ранні  овочі слід дозовано. Памятайте! Овочі та зелень, як вітчизняного, так і іноземного виробництва, що реалізуються на території України, повинні бути безпечними для життя і здоров’я людей, відповідати вимогам українського законодавства з безпеки та окремим показникам якості харчових продуктів.

І головне, зберігайте чеки щоб без проблем довести факт покупки, а за необхідності, якщо у  Вас виникли сумніви щодо якості харчового продукту, чи неправильного маркування, звертайтеся до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області для вжиття невідкладних заходів із скаргами на e-mail: pol_gydpss@polvet.gov.ua, та/або за тел. Громадської приймальні (0532) 60-66-47, тел. Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини:  (0532) 56-99-63., тел. Управління захисту споживачів – (0532)54-57-59.

Стрічка новин

  Розділи сайту:

  Написати лист в редакцію