Інженери створили пристрій для "злому" сновидінь

Рукавичка дозволяє відстежувати роботу мозку під час сну.

Вчені з лабораторії сну Массачусетського технологічного інституту створили пристрій, що допомагає відстежувати фазу швидкого сну і, певним чином, приймати в ньому участь. Як повідомляє "Популярная механика", гаджет може стати перехідною ланкою між безконтрольним переглядом сновидінь і усвідомленою реальністю сну.

"Третину життя, яку ми віддаємо перегляду хаотичних безглуздих сюжетів, тепер можна провести з користю. Уві сні люди можуть змінитися, поліпшити себе. Неважливо, чи ви говорите про збільшення пам'яті, креативності, поліпшення настрою на наступний день або підвищення продуктивності", - заявив один з дослідників Адам Горовіц.

Створений пристрій під назвою Dormio зроблено у формі рукавички. Він оснащений безліччю датчиків, за допомогою яких відстежує перехід в несвідому фазу роботи мозку. У цей момент пристрій починає транслювати звуковий сигнал, найчастіше містить одне слово. У посланні можна закодувати те, що людина хоче побачити уві сні.

Інший подібний пристрій у фазі сну, в якій йде відновлення організму і структурування пам'яті, починає виділяти певний запах. Аромат підсилює процеси регенерації та укладання нових знань по поличках. Співробітники лабораторії сну хочуть домогтися можливості перегляду повністю усвідомлених сновидінь. Для цього вони мають намір краще зрозуміти роботу мозку під час переходу в несвідому фазу роботи.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію