За добу в Полтавській області зафіксували один новий випадок захворювання на коронавірус

На вихідних запровадять додаткові обмежувальні заходи. Соціальні допомоги на Полтавщині виплачують без затримок. Про це йшлося на черговому брифінгу у Полтавській ОДА.

В онлайн-брифінгу брали участь голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов та директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Корнієнко. На початку очільник області охарактеризував загальну ситуацію щодо розповсюдження коронавірусу у державі.

Отож, в Україні станом на 14 квітня зафіксовано 3372 випадки COVID-19. Із них 98 летальних, 119 пацієнтів одужали. За добу з’явилося 270 нових хворих. Нині їх найбільше у місті Києві - 551, у Чернівецькій області - 546, Івано-Франківській - 332, Тернопільській - 280, Київській - 224, Вінницькій - 200, Кіровоградській - 144, Львівській - 136, Рівненській - 134, Черкаській - 105 випадків. На Полтавщині 26 хворих. За добу на Полтавщині зафіксували 1 новий випадок захворювання. Підозра підтвердилася у 75-річної жінки з Полтави. Нині вона перебуває в обласній інфекційній лікарні. Коло її контактних осіб встановлюють. 699 осіб знаходиться на самоізоляції, 3 тисячі 128 чоловік її завершили. Їх визнали здоровими.

За увесь період карантину в області складено 198 протоколів за порушення його правил. Протягом минулої доби - 18.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ті, що вчора була притягнуті до адміністративної відповідальності за порушення вимог карантину, – це місто Кременчук, Полтава і Полтавський район. Переважно, це за появу у громадських місцях без маски і відсутність документів.

Голова облдержадміністрації наголосив: у вихідні, під час святкування Великодня, на Полтавщині обмежувальні заходи посилять.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Попереду три вихідні дні. Ми будемо переймати досвід інших областей – це Чернівецька, Тернопільська, які запровадили обмежувальні заходи щодо пересування і знаходження людей на вулицях. Ми вимушені це робити, оскільки бачимо, який темп поширення коронавірусу по інших областях.

На Полтавщині соціальні допомоги виплачують без затримок, запевнила директор Департамнту соціального захисту населення ОДА Людмила Корнієнко.

Людмила Корнієнко, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА 

- Ми забезпечили нарахування уже допомог у повному обсязі за квітень місяць. 90 тисяч із 97 тисяч сімей уже допомогу отримали через банківські установи. Залишилися у нас 7 тисяч сімей, яким проводяться виплати через поштові відділення зв’язку, відповідно до графіку.

Людмила Корнієнко зазначила: 11 квітня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України щодо виплати соціальних допомог. Її суть полягає у тому, що виплата державних соціальних допомог, які були призначені раніше, та за якими строк виплати закінчився у період дії карантину, продовжуватимуться без звернення громадян. Виплати проведуть на початку травня. На 50 відсотків збільшать і нормативи нарахування житлових субсидій.

Людмила Корнієнко, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА 

- На період карантину ми проводимо перерахунки. На наступному тижні ми завершимо вказані перерахунки. Десь у середньому на 300-400 грн буде донараховано субсидій відповідно за березень, за квітень. І нарахування теж одержимо у перших числах травня місяця.

Олег Синєгубов також розповів, що Верховна Рада України внесла зміни до державного бюджету та створила Фонд боротьби з коронавірусом. Його розмір складає 64,7 мільярда гривень. Кошти, передусім, направлять на додаткові виплати медичним працівникам, придбання медичного обладнання та інші виплати, пов'язані з нинішньою ситуацією. За словами очільника, в області не припиняється будівництво великих об’єктів, анонсованих раніше. Серед них - ремонт траси міжнародного значення М-03 Київ-Харків-Довжанський у межах Полтави. Зокрема, ділянки вулиць Київське та Харківське шосе.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Нами була проведена відповідна робота. І ми домоглися того, що нам буде профінансовано додатково 95 млн. грн. на завершення цього об’єкту. Тому плануємо, як і ми раніше зазначали, цю трасу здати у 2020 році.

Насамкінець Олег Синєгубов нагадав про останню масштабну лісову пожежу, що сталася у Котелевському районі, і закликав не палити суху траву та гілля біля своїх осель.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію