Робота на Мачухівському родовищі триває навіть під час карантину

Тут розробляють глибокі та надглибокі свердловини. Попри складність об'єкта, за п'ять місяців пробурили майже 5,5 тисяч метрів. Детальніше про роботу в нових умовах — у сюжеті. 

На газовому родовищі роботи тривають і під час карантину. Буріння — безперервний процес, зупинятися не можна. Тож виробничий персонал ДТЕК Нафтогаз працює у спеціальному режимі з повною ізоляцією. Усі —  в захисних костюмах. 

Ігор Герасимов, оператор Мачухівської установки з підготовки газу

- На мені рукавиці, захисна маска, окуляри. Всі засоби індивідуального захисту. Крім того, ми проходимо огляд перед роботою - лікар у нас перевіряє температуру та тиск.

Лариса Боровик і Наталія Токар, техпрацівниці

- Ми щогодини хлором, розбавленим у воді, миємо ручки, столи, стіни, двері. Рукавички та маски не знімаємо.

Харчуються працівники також із дотриманням протиепідеміологічних норм. В їдальні діють жорсткі правила: дезінфекція рук, переодягання та обробка спецодягу. У ДТЕК Нафтогаз розуміють, що від здоров'я працівників залежить енергонезалежність країни.

Павло Балєнок, майстер бурової

- Персонал їдальні і повари — вони за огорожею, по двоє людей біля плит. Враховуючи відстань два метри між людьми, харчуються по троє одночасно.

Нині тут добурюють чергову свердловину — за п'ять місяців пройшли 5 тисяч 472 метри. ДТЕК Нафтогаз планує і надалі розробляти глибокі та надглибокі свердловини. Мачухівське родовище фахівці визнали одним із найскладніших в Європі.

Євгеній Хівренко, провідний спеціаліст Департаменту буріння ДТЕК Нафтогаз

- Родовище з аномально високими пластовими тисками. Буріння в таких умовах вважається підвищеної складності. Тут пластовий тиск в деяких місцях доходить до однієї тисячі атмосфер.

Компанія ДТЕК Нафтогаз використовує інноваційні технології інтелектуального буріння. Багато процесів на майданчику автоматизували. Чим менше часу витрачають на свердління, тим більше газу добувають. За останні роки компанія стала видобувати втричі більше палива.

Ігор Щуров, генеральний директор ДТЕК Нафтогаз

- Видобуток газу життєво важливий для країни. Тому, незважаючи на карантин, продовжуємо бурити нові скважини і забезпечувати Україну цим стратегічним ресурсом. Наші працівники працюють цілодобово у повній ізоляції на виробничих об'єктах. Компанія ДТЕК Нафтогаз вживає всіх необхідних заходів, щоб здоров'я та життя працівників були надійно захищені.

Найближчим часом нові свердловини введуть в експлуатацію, вони почнуть давати газ. Навіть в умовах карантину Україна буде з паливом.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію