СБУ пропонує продовжити на 3 роки заборону російських соцмереж

Очільник Служби безпеки України Іван Баканов вніс до Ради національної безпеки і оборони пропозиції продовжити ще на 3 роки санкції, які були запроваджені проти російських соціальних мереж “Одноклассники” та “Вконтакте”.

Про це повідомляє пресслужба СБУ, інформує UATV.

За період дії санкцій у цих соцмережах стало втричі менше українських користувачів, зазначають у відомстві. Це дозволило зменшити цільову аудиторію, на яку російські спецслужби спрямовують свої інформаційні операції.

“Фейки в країнах сталої демократії прирівняні до зброї масового знищення. Проти України триває гібридна війна, і ми продовжуємо протистояти інформаційним атакам з боку РФ. Тож у продовженні санкцій є сенс: цим ми захистимо наших громадян від фейків і маніпуляцій, а відповідно – збережемо безпеку держави в цілому”, – зазначив Іван Баканов.

Упродовж 2017-2020 років Служба безпеки виявила тисячі випадків, коли у згаданих соцмережах розміщувався деструктивний контент. У багатьох публікаціях прослідковувалося посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, заклики до насильницької зміни конституційного ладу чи захоплення державної влади та навіть створення терористичних груп. Слідчі відомства уже зареєстрували майже 100 кримінальних проваджень проти власників та адміністраторів антиукраїнських спільнот.

“Також кіберфахівці служби відзначають сплеск активності агітаторів, троле- і ботоферм у російських соцмережах. Це пов’язано з карантинними заходами у період пандемії коронавірусної інфекції COVID-19, наближенням Великодня і травневих свят. За оцінками кіберфахівців, приблизно 70% деструктивних матеріалів про Україну просуваються саме з інформаційного простору РФ, зокрема із вказаних соцмереж”, – наголошують в СБУ.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію