У Копилах пройшло виїзне засідання екологічної комісії облради

Необхідність утилізації масок, перчаток та інших індивідуальних засобів захисту обговорювали на виїзному засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування. Проходило воно у селі Копили Полтавського району на базі ДП «Полтавське лісове господарство». 

Засідання проходило простонеба під головуванням голови постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігоря Горжія. Депутати заслухали інформацію тимчасово виконуючого обов’язки директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Андрія Вергелеса про заходи з утилізації засобів індивідуального захисту та медичних відходів, використаних при боротьбі з COVID-19. За його словами, під час лікування одного хворого за добу утворюється близько 1,5-3,5 кг медичних відходів, що підлягають обов’язковій утилізації на спеціальному обладнанні.

Андрій Вергелес, т.в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА

- Визначені законодавчі вимоги до обладнання, яке необхідно використовувати для знезараження медичних відходів, особливо категорії Б. Такий процес має здійснюватися лише при наявності лізензії.

Проте, за словами Андрія Вергелеса, у зв’язку з відсутністю правової бази невирішеним залишається питання з утилізації засобів індивідуального захисту, що використовуються в побуті.

За результатами обговорення, депутати рекомендували облдержадміністрації забезпечити дієвий контроль за утилізацією медичних відходів, використаних при лікуванні хворих, вражених COVID-19, та посилити інформування населення про утилізацію засобів індивідуального захисту в побутових умовах.

Ігор Горжій, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування

- Якщо потрібно буде виділити кошти з екологічного фонду, ми теж зможемо допомогти – у нас там невеличкий залишок є. Але ми мусимо знати всі, у якій спосіб проходитиме утилізація.

У ході засідання також було розглянуто питання запобіганню в області лісовим пожежам. Як повідомив начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко, аномально посушлива та вітряна погода цьогоріч сприяє поширенню лісових пожеж. Нині вогонь уже завдав чималої шкоди лісовим масивам Кременчуцького, Новосанжарського та Полтавського лісгоспів. Отже, є необхідність посилення протипожежного захисту та цілодобового патрулювання у лісах. Відтак, депутати рекомендували облдержадміністрації розглянути можливість виділення з обласного бюджету додаткових коштів на закупівлю сучасного протипожежного обладнання для лісових господарств області, модернізацію систем відеоспостереження. 

Ігор Горжій, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування

- Ми хочемо все-таки у подальшому, і щоб інші каденції, і інші депутати теж впроваджували такі заходи, які у дійсності попереджатимуть і визначатимуться сектора горіння, щоб якомога швидше вони здійснювали пожежогасіння.

На виїзному засіданні також вирішено звернутися до мисливських товариств області з пропозицією долучитися до чергування з метою запобігання поширенню лісових пожеж.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію