12 квітня – Всесвітній День космонавтики

12 квітня 1961 року Юрій Гагарін першим із землян здійснив політ у Космос. Традиційну експозицію у музеї авіації та космонавтики полтавці цьогоріч переглянути не зможуть, але про дату працівники музею не забувають – будуть писати публікації у соціальних мережах. Там же проводять і конкурс малюнка.

Цьогоріч 12 квітня відвідувачів у музеї не буде, але це – не привід не відзначати. Карантин змусив перейти весь світ у формат онлайн. 

Марина Окара, завідуюча науково-дослідним сектором фондів музею авіації і космонавтики

- Хотілося б, і планувалося до цього дня виставка, яка була присвячена нашому землякові, уродженцю села Федорівка Г.Т. Береговому. Величезний масив інформації міститься в наших архівах, але я гадаю, що цю виставку ми ще проведемо до більш знаменної дати.

Карантин не може бути обмеженням для творчих людей, креативних ідей та їх реалізації. Тож до Всесвітнього дня польоту людини у Космос Полтавський музей авіації і космонавтики проводить конкурс малюнка. 

Марина Окара, завідуюча науково-дослідним сектором фондів музею авіації і космонавтики

- Цьогоріч вирішили здійснити таку цікавинку: і в соцмережах вирішили залучити наших відвідувачів, жителів до конкурсу. Конкурс під назвою «Подорожуємо Всесвітом». Всі охочі можуть відправити малюнки, виконані в різних техніках. І це 3 вікові категорії: діти, художники і аматори.

Навіть не очікували, але робіт отримали багато, розповідає Марина Окара.

Переможців оголосять уже 12 квітня, теж – у соціальних мережах. 

Переглянути тематичну експозицію полтавці зможуть по закінченню карантину. Адже у музеї є багато цікавих та унікальних експонатів. 

Марина Окара, завідуюча науково-дослідним сектором фондів музею авіації і космонавтики

- Це такі експонати, як катапульта-крісло, яке так полюбляють наші відвідувачі. Це одяг космонатів, справжній скафандр ми маємо, який належав космонавту Зудову. Ще традиційна вітрина з їжею космонавтів, що знаходиться в тюбах. І такий унікальний експонат, який на сьогодні в Україні один, – це УРІ.

Переможців конкурсу відзначать нагородами теж по закінченню карантину. Обіцяють: подарунки будуть цікавими та унікальними.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію