На Полтавщині на COVID-19 захворіли два медпрацівника

Нині в області 19 інфікованих, а от одна жінка повністю одужала від цієї хвороби. Про це йшлося на щоденному онлайн-брифінгу в ОДА.

Цього разу брифінг проводили перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін і директор Департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак. На початку Дмитро Лунін окреслив загальну ситуацію в Україні. 

Сьогодні у державі вже 1892 хворих. Найбільше на COVID-19 інфіковано: у Чернівецькій області - 302, у м.Київ - 300 випадків, у Івано-Франківській - 218, Тернопільській - 169, Київській - 130, Вінницькій - 102, Черкаській - 80, Кіровоградській - 78.

На самоізоляції на Полтавщині перебуває 1421 особа. У 2180 людей термін самоізоляції завершено і їх визнано повністю здоровими. 

За останню добу на Полтавщині на коронавірус захворіло ще дві особи. Отож, нині їх - 19-ть.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Це 75-річна лікарка та 46-річна медсестра Миргородської ЦРЛ. Вони контактували із чоловіком, у якого згодом підтвердили коронавірус. Перша лікується вдома, друга жінка перебуває в лікарні. Вони в задовільному стані.

Директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак каже: медики знаходяться на передовій боротьби із цією хворобою. А тому вони, звісно, перебувають у зону найбільшого ризику.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА  

- Ми працюємо із особливо небезпечною хворобою, яка відноситься до таких понять, як чума, холера і таке інше. Це клас захисту повинен там бути дуже відповідальний.

З іншого боку, є й гарна новина, повідомив Дмитро Лунін. У Горішніх Плавнях від коронавірусу одужала 28-річна жінка.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Діагноз їй поставили 27 березня, захворювання протікало в легкій формі. Повторне ПЛР-тестування підтвердило, що в неї немає вірусу. Уже сьогодні вона зможе повернутися додому.

Перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін розповів про нові можливості діагностики коронавірусної інфекції в області. Вони з’явилися завдяки ще одному апарату ПЛР, який надала корпорація «АТБ». Так раніше в Полтавському обласному лабораторному центрі могли проводити до 20 ПЛР-тестувань на день, а нині – значно більше.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Ми можемо робити до 50 таких тестувань. І плануємо найближчим часом збільшити до 100 тестувань на добу.

Щодо забезпечення лікарів необхідними засобами індивідуального захисту, Віктор Лисак запевнив: з цим нині проблем немає.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА  

- Вони постійно використовуються. Назву сьогодні: ізоляційних халатів - 15 853, масок медичних – 235 805, респіраторів – 44 тисячі, 10 тисяч окулярів, 415 тисяч медичних рукавичок.

Керівник Департаменту охорони здоров'я запевнив: на сьогодні чітко розписаний алгоритм: хто в чому зобов’язаний бути одягнутим.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА  

- У 822 наказі є чітко визначено. Найголовніше, вимоги і до медичного персоналу, щоб вони чітко дотримувалися безпеки у роботі з пацієнтами. Бо є елементарні речі, які чітко треба виконувати.

Дмитро Лунін також поінформував, що нині триває огляд приміщень, які можна застосовувати для обсервації. Їх уже визначено в 13 населених пунктах області на 817 осіб. Нещодавно працівники Полтавської облдержадміністрації разом із медиками оглянули дитячі табори «Ерудит» і «Супутник». Перший табір уже готовий приймати людей, у другому залишилося провести опалення. Розповів він і про 14 контрольно-пропускних пункти, облаштовані на межах області. На кожному КПП працюють два поліцейських і медичний співробітник, який проводитиме температурний скрінінг. 

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Якщо температура водіїв та пасажирів перевищує 37 градусів, то медики проводять повторно температурний скринінг і відправляють людей на самоізоляцію. Якщо медпрацівники бачать, що в людини є всі ознаки ГРВІ й температура вища за 38 градусів, то для цих осіб викликатимуть медичні бригади.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію