Кількість пожеж в екосистемах України збільшилася на 23%

Їх площа також розширилася до 30%. Ці дані повідомили під час брифінгу керівництва ДСНС України. Вже з другої половини березня щоденно у природних екосистемах виникає до 800 пожеж. Для забезпечення їх гасіння щодоби від ДСНС залучається до 3,5 тис. осіб та близько 1 тис. одиниць техніки. На Полтавщині теж рекорди за кількістю пожеж, якщо порівнювати з минулим роком.

Упродовж 7 квітня рятувальники з підрозділів Полтавського гарнізону ДСНС України ліквідували 22 пожежі на відкритій території. Внаслідок займань було знищено 56 га сухої рослинності та очерету.

Протягом 8 квітня ліквідовували уже 36 пожеж на відкритій території та 5 пожеж – у лісових масивах. 

Світлана Рибалко, начальник сектору зв'язків з громадськістю та ЗМІ ГУ ДСНС в Полтавській обл. 

- Вчора – 6 лісових пожеж, а загалом в цьому році виникло 33 лісові пожежі. Також горіли вчора і житловий сектор, 16 пожеж, де загинула одна людина та одна отримала опіки. Це сталося у Чутівському районі о 1.30.

Внаслідок займань було знищено близько 123 га сухої рослинності та очерету, альтанку, покрівлю безгосподарчої будівлі, безгосподарчу будівлю, 5 погонних метрів електромережі, 0,5 тонни кукурудзяного силосу, пошкоджено покрівлю господарчої будівлі та велосипед. Вогнеборці врятували від знищення полум'ям 11 житлових будинків та 7 господарчих будівель, які були поряд з осередками пожеж. І це лише за останні дні. 

Наразі продовжуються займання і в Зоні відчуження. Рятувальники намагаються локалізувати осередки загорання з 4 квітня.

Володимир Демчук, директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України 

- Щодня виникають нові осередки. 4 і 6 квітня силами ДСНС з пожежною охороною було забезпечено гасіння, однак виникли нові осередки. На даний час, на ранок, ми спостерігаємо три основні осередки пожеж, де забезпечено всі сили у Зоні відчуження.

Станом на 8 ранку 9 квітня у зоні відчуження триває гасіння пожеж на території Денисовецького, Котовського та Корогодського лісництв. Спостерігається тління сухої трави та лісової підстилки окремими осередками. До гасіння залучено 326 людей і 84 одиниці техніки, з них від ДСНС – 271 рятувальник і 60 одиниць техніки, у тому числі – 6 одиниць авіатехніки.

Радіаційний фон у Києві та Київській області – у межах норми та не перевищує природних фонових значень. Про це повідомляє МВС на свої сторінці у мережі Фейсбук. 

Володимир Демчук, директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України 

- Всього у Зоні відчуження на даний час до проведення робіт залучено понад 310 чол. та 90 од. техніки, із них від ДСНС – 225 чол. особового складу та 56 од. техніки, у тому числі – 3 літаки та 3 вертольоти.

У мережі Фейсбук на сторінці МВС повідомляє:

Працівники відділу поліції зони ЧАЕС забезпечують охорону публічного порядку та контрольно-пропускний режим.

За фактом виникнення пожежі відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 270 (Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України. Триває слідство.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію