Попри карантин полтавці рятують життя інших

Вони здають кров на обласній станції переливання і стають донорами для тих, хто цього потребує. В умовах карантину потрапити всередину нам не вдалося, але поговорити з головним лікарем та одним з донорів – так.

Нікіта вже втретє на станції переливання крові. Чоловік вкотре вирішив стати донором. З правилами та підготовкою до процедури вже знайомий, тож для нього це не новина.  

Нікіта, донор

- У мене така група крові, перша мінус, вона універсальна і багатьом підходить. А так намагаюся частіше, як виходить.

В умовах карантину на станції продовжують приймати кров, адже вона необхідна, бо всі лікарні працюють в робочому режимі.

Володимир Рудіков, головний лікар Полтавської обласної станції переливання крові

- Зараз, на сьогодні, ми маємо зменшення і замовлень із лікарень, бо вони лише працюють в ургентному напрямку, планові операції наразі не проводяться. А на естренні ситуації у нас запаси є. Всіх груп та резусів. Свіжозаморожена плазма у нас є у великій кількості для надання невідкладної допомоги.

Невеликий спад по донорству через карантин є, наголошує головний лікар Полтавської обласної станції переливання крові Володимир Рудіков. Але кадрові донори постійно поповнюють запаси крові. 

Володимир Рудіков, головний лікар Полтавської обласної станції переливання крові

- Постійно ідуть замовлення з гематологічного відділення на тромбоконцентрат. Виїздна бригада на сьогодні не працює, всі ми знаємо, що карантин. Тож донорський день організувати в районах поки що не вийде. Тож виходимо з ситуації нашими кадровими постійними донорами. Дай Бог їм здоров'я, що ці люди приходять і допомагають тим, хто цього потребує.

В області ще працює Кременчуцька та Лубенська станції переливання крові. Між ними йде взаємообмін у разі потреби. Полтавська обласна станція переливання крові співпрацює з цілими організаціями, працівники яких організовано до карантину приходили, щоб здати кров. Наразі охочих стати донорами менше, але кров потрібна завжди. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію