Миргородський краєзнавчий музей хочуть назвати іменем Опанаса Сластіона

Миргородський краєзнавчий музей у травні готується відзначити своє 100-річчя. Його працівники та місцеві ентузіасти виступили з ініціативою назвати його іменем одного із перших засновників фондового зібрання Опанаса Сластіона. Про його чималий вклад у музейну справу і загалом культурну спадщину краю – у наступному сюжеті.

Український маляр і графік, архітектор і педагог. А ще – етнограф, збирач дум і народних пісень. Це – далеко неповний перелік чеснот Опанаса Сластіона.

Андрій Фесенко, директор Миргородського краєзнавчого музею

- Він працював над історією кобзарства. Був засновником капели бандуристів у місті Миргороді. Словом, це була дуже багатогранна і дуже розвинута особистість.

Опанас Сластіон навчався в Петербурзькій Академії Мистецтв. За цей час отримав дві срібні медалі та відшукав чимало відомостей про Тараса Шевченка, його посмертну маску.

Під час буремних подій 1917-1920 років рятував художні шедеври з маєтків відомих родин. Адже із 1918 року очолював комісію зі збору культурних і мистецьких цінностей при відділі народної освіти. На основі зібраного матеріалу відкрили «Науковий і художньо-промисловий музей». Згодом він став основою для Миргородського краєзнавчого музею. 

Андрій Фесенко, директор Миргородського краєзнавчого музею

- Особиста колекція Опанаса Георгійовича Сластіона, яка була величезною, вона теж лягла в основу тодішнього фондового зібрання Миргородського краєзнавчого музею.

Наталія Палець, науковий працівник Миргородського краєзнавчого музею 

- Частина із цих експонатів була подарована Опанасом Георгійовичем Сластіоном у 1920 році, коли відкривався наш музей. Нині святкуємо сторіччя. Але обставини склалися так, що екскурсію цією кімнатою можемо влаштувати тільки у віртуальному плані.

Співробітники Миргородського краєзнавчого музею та ентузіасти виступили з ініціативою назвати музей його ім'ям. Сподіваються, коли закінчиться карантин, на найближчій сесії міської ради таке рішення буде прийнято.

Андрій Фесенко, директор Миргородського краєзнавчого музею

- Це буде все-таки віддана шана цій особистості, звичайно, не тільки величезного масштабу для міста Миргорода, а і ця людина зробила величезний внесок у культуру всієї нашої України.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію