У Семенівці на Полтавщині демонтували пам’ятник Чапаєву

Про це повідомив голова ГО "Світанок", співзасновник проєкту "Декомунізація. Україна" Вадим Поздняков.

«Погруддя Чапаєву в райцентрі Семенівка, що на Полтавщині, цими днями демонтовано! Приклад сусіднім Лубнам, де досі стоїть такий пам’ятник», – зазначив  пан  Вадим.  

Закон  України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»  у Семенівці  виконали після звернення громадської організації «Світанок»  на гарячу урядову лінію. Рішення про демонтаж прийняте виконкомом Семенівської селищної ради. Про це в офіційному листі повідомив заступник селищного голови С. Полупан. 

На початку березня у селі Веселий Поділ Семенівської ОТГ було демонтовано передостанній в Полтавській області пам’ятник Лєніну.

Очищення області від незаконної окупаційної російсько-більшовицької символіки триває. Комдив Червоної Армії Чапаєв ніяким чином не пов’язаний ні з історією України, ні Полтавщини зокрема. Водночас, Семенівський край дав Україні видатних діячів визвольного руху всеукраїнського масштабу: героя Крут Миколу Божка-Божинського, віце-президента Української головної визвольної ради Івана Вовчука (Федір Вовк) та ін. Але досі ці постаті мало знані серед земляків і ніяк не увічнені», – зазначив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті  на  Полтавщині  Олег Пустовгар. Він нагадав, що пам’ятник Чапаєву- не останній об’єкт, що підлягає декомунізації  у  Семенівському районі. Так, у с. Горошине досі не демонтовано  пам’ятник Енгельсу, у с. Калинівка – Свердлову, а у самій Семенівці – комсомольцю Івану Сухині. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію