Категорія громадян 60+: заборони та дозволи

З 6 квітня в Україні істотно посилені обмеження карантину через коронавірус. На вулицю не можна виходити без документів, а в громадських місцях запроваджено «масковий режим». Великий резонанс викликали і прийняті норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. У полтавців виникає багато питань: що можна, а що буде вже порушенням.

-  Люди від 60 років зараз мають перебувати вдома, при цьому утримуватися від контактів з іншими особами, окрім тих, з якими вони спільно проживають

- Якщо самотній людині похилого віку немає можливості купити продукти та ліки. Що робити? 

Самотнім людям, які перебувають на самоізоляції, дозволено відвідувати магазини, аптеки та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Вони так само мають дотримуватися масочного режиму та мати при собі посвідчення особи.

Крім того, є можливість звернутися до Управління (відділу) соціального захисту населення за місцем проживання. 

Андрій Каркач, заступник голови Подільської районної у м.Полтава ради, начальник управління соціального захисту населення 

- Послугу догляд вдома отримує 540 чоловік. А решта клієнтів – за потреби, і те, що треба, ми доставляємо мобільними групами. І все швиденько, щоб допомогти.

Активно діють і волонтери. Полтавська волонтерська група з 1 квітня запустила безкоштовну доставку продуктів харчування для чутливих груп у Полтаві.

У першу чергу – для людей віком 60+ і тих, хто знаходиться на самоізоляції.  

Для цього створили call-центр, в якому дзвінки прийматимуть дівчата-волонтери з організацій Нова Полтава та Полтавська Платформа. Волонтери будуть щоденно виконувати замовлення на продукти, ліки та предмети першої необхідності. 

Якщо Ви знаєте людину, якій потрібна допомога – просто повідомте йому або їй номер телефону call-центру: 067 807 05 61

- Частоту виходу на вулицю контролює сама людина за умови дотримання рекомендацій, але робити це якомога рідше та планувати закупівлі на якнайдовший часовий період. А наявність документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції чи обсервації, а також чи не порушила вона дозволену відстань у 2 км від визначеного місця самоізоляції. Контроль за дотриманням цих правил здійснюють структурні підрозділи МВС.

-  Оплатити житлово-комунальні послуги можна дистанційно - через існуючі онлайн сервіси. Найближчими днями Урядом буде прийнято рішення щодо можливості оплати через уповноважені банки та Укрпошту. Громадяни, які отримують пенсії та грошові допомоги через банківські установи, зможуть дистанційно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. 

- Якщо людині більше 60 років, і з’явились симптоми коронавірусної хвороби, то варто зателефонувати сімейному лікарю. Якщо з ним зв'язатися не виходить, викликайте швидку (103), або телефонуйте на «гарячу» лінію 1545 і залиште контактну інформацію про себе.

- Якщо людині більше 60 років, але вона – працюючий пенсіонер. Чи можна  ходити на роботу?

- Залишатися вдома мають усі особи, які досягли 60-річного віку. Виключення можуть бути в тому разі, якщо ви працюєте на підприємствах критичної інфраструктури та здійснюєте заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19 і не можете працювати віддалено. Тоді ви маєте неухильно дотримуватися рекомендацій.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію