Український гурт «Онейроїд» презентував новий кліп

Прем'єра відбулася у мережі інтернет. Очільник гурту Андрій Боркунов зазначив, що зазвичай жінок у кліпах роздягають. Тут же, навпаки, героїню постійно одягають. Під час зйомок використовували елементи яскравих традиційних українських костюмів. І все для того, щоб візуалізувати забобони.

Концепцію нового кліпу лідер гурту «Онейроїд» обмірковував чотири роки. Довго не могли дійти згоди з візуалізацією: були різні варіанти прямої ілюстрації забобонів, про які йдеться в пісні. 

Андрій Боркунов, лідер гурту «Онейроїд»

- Всім, хто хотів знімати: операторам, режисерам, приходила на думку візуалізувати забобони. Чорна кішка, для прикладу, тобто те, що описувалося в пісні. Але мені це не дуже подобалося. Я це гальмував, а от Оксана показал мені виставку Валентини Ануарової.

Традиційні українські народні головні убори та вбрання – це демонстрували полтавцям на виставці. Тож і вирішили використати під час зйомок кліпу народне убрання. 

Оксана Дронова, солістка гурту «Онейроїд» 

- І ти коли одягаєш на себе і знаєш: ага – це Сумщина, а це Чернігівщина, а це весільний образ. Просто потримати у руках буси – це вже за честь. І я хочу, щоб все, що ми хотіли, цим відео донесли. Щоб люди не забували про своє українське, щоб ми плекали цікавість до нього, бо це дуже важливо.

Героїня постає у різних образах: дівочому, весільному та заміжньої жінки. Такий одяг уже не носять, а раніше він був популярним. Його берегли для особливих випадків: оглядини, весілля, свята. Костюми представляють різні регіони України.

А демонструють все, щоб нагадати. 

Валентина Ануарова-Лісоколенко, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва 

- Щоб наш глядач міг зрозуміти, як одягалися в минулі століття, як могли показати наш національний одяг, і він дуже різнобарвний, наша Україна відокремлюється своєю ізюминкою.

У музеї і розпочали зйомки. За сюжетом, дівчина «виходить заміж за буденність», але потрапляє в полон забобонів та упереджень. Жінки в чорному одязі нав'язують суспільні «стандарти». Зйомки тривали 8 годин. 

Андрій Боркунов, лідер гурту «Онейроїд»

- І це дуже добре, що костюми спочатку надіті на манекени – яскравий вигляд без внутрішнього наповнення. Обираючи зовнішні атрибути успішності та заможності, жінка ризикує так і залишитися беззмістовною «видимістю». У в кінці є епізод, де після закінчення кліпу героїня зупинилася, опам'яталася і просить зупинити все і повернути все, наповнивши змістом. І все повертається.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію