«Улюблене заняття відволікає від будь-яких негативних думок»

Так стверджує полтавський різьбяр Юрій Панкевич. Майстер працює у своїй домашній майстерні. Кілька нових різьблених ікон планує завершити уже найближчим часом.

Юрій Панкевич вирізає мініатюрну ікону Святителя Миколая. Використовує дошечку із груші. Це – дерево твердої породи.

Юрій Панкевич, різьбяр

- Дуже копітка робота. Тому що не допускається ніяких сколів, зломів, бо ти його уже тут не підклеїш. Його треба відразу вирізати досконально, щоб воно було так, як треба.

У майстра великий набір різних різців. Впродовж років вони вже опробувані на різних породах дерева.

Юрій Панкевич, різьбяр

- Якщо мініатюра – використовую грушу. А також ріжу із вільхи. Орнамент, який потім іде під позолоту, я роблю із липи. А також використовую і червоне дерево. Зокрема, на цій роботі фон – із червоного дерева.

Ікони вирізати непросто, зізнається різьбяр. Потрібен особливий настрій, умиротворення, чистота думок.

Юрій Панкевич, різьбяр

- Деколи буває таке, що ікона не підпускає до себе – доводиться робити якусь іншу роботу. Коли є натхнення і творчий настрій, і тоді робота більш вдала виходить. Із задоволенням працюєш над цією роботою.

Найважче ж, говорить майстер, починати нову справу. Себто, брати дошечку, малювати ескіз та потихеньку працювати різцем.  

Юрій Панкевич, різьбяр

- Початок іде тяжко. Коли ти вже бачиш, що виходить робота та, що ти задумав – воно вже іде більш із задоволенням і з настроєм. А кінцевий результат, коли ти показуєш людям і їм подобається – отримуєш пік задоволення.

У доробку майстра багато робіт. Скільки точно – навіть не пригадує. Чимало з них – у приватних колекціях, у тому числі – й відомих людей. Прикрашають вони й інтер'єри полтавських храмів. Юрій Панкевич виконував більшу частину різьби Свято-Пантелеймонівського храму. Виготовляв кіоти й різьбу з позолотою для Спаської, Свято-Покровської церков у Полтаві, Свято-Георгіївського храму у селі Нижні Млини Полтавського району, інших культових спорудах нашої держави. А нещодавно ікону «Невянучий цвіт» на виставці-конкурсі у Києві визнали кращим твором року у номінації «Різьба по дереву». Щодня майстер заходить до своєї майстерні, де панує особлива атмосфера і неповторний запах дерева. Це допомагає, каже, переживати будь-які життєві негаразди.

Юрій Панкевич, різьбяр

- Якщо погані думки – треба щось робити. Отак і я – беру і роблю. Бачиш результат початку цієї роботи. Далі робота вже йде набагато швидше і натхнення з’являється. Друге дихання. Треба працювати, і все буде добре.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію