На Полтавщині додалося 5 нових хворих на COVID-19

Нині в області їх вже 17. Заходи безпеки посилено. За їх дотриманням ретельно слідкуватимуть поліціянти. Через карантин обласний бюджет, за попередніми підрахунками, недоотримає 350 млн. грн. Про це йшла мова на щоденному онлайн-брифінгу в ОДА.

Окрім голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова, у брифінгу брали участь голова обласної ради Олександр Біленький та секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. На початку Олег Синєгубов уже традиційно охарактеризував загальну ситуацію в Україні.

Отож, в Україні на коронавірус захворіло уже 1668 осіб. 52 летальні випадки, 35 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 206 нових інфікованих. На даний час найбільше людей, які захворіли на COVID-19, у Чернівецькій області – 273, у м.Київ – 256 випадків, у Івано-Франківській – 198, Тернопільській – 168, Київській – 120, Вінницькій – 89, Черкаській – 80-т.

На самоізоляції на Полтавщині перебуває 1423 осіб. У 2 тисяч людей термін самоізоляції завершено і їх визнано повністю здоровими. 

За останню добу в області зареєстровано ще п’ятьох хворих на коронавірус. Усього їх нині – 17-ть.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Усього, якщо брати ці 17 випадків, то Кременчук загалом – 9, Горішні Плавні – 4, Миргород – 2 випадки, Машівка – 1, Полтава – 1.

Олег Синєгубов розповів про нараду під головуванням президента України. За словами очільника області, до кінця тижня ще сім літаків має прибути із Китаю в Україну із благодійною допомогою. Найближчим часом буде запущений онлайн-сервіс, де можна буде побачити готовність лікарень до прийняття хворих. Говорилося й про підтримку бізнесу та приватних підприємців.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Зараз такі пакети розробляються Урядом. І найближчим часом будуть винесені до сесійної зали Верховної Ради для того, щоб були проголосовані відповідні зміни до бюджету.

Натомість, голова обласної ради Олександр Біленький зазначив: до прийняття змін до бюджету ще важко підрахувати точні фінансові втрати на рівні області. Хоча, за попередніми розрахунками, вони, звісно, не малі. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Обласний бюджет недоотримає десь 350 млн. грн. Це сукупно. І не говорю про певні субвенції, які будуть і освіту фінансувати, і так далі. Але тішить те, що, коли ми вийдемо із ситуації із коронавірусом, то держава і президент декларує, що ці кошти, вони будуть все таки повернуті до місцевих бюджетів.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота повідомив: у місті прийнято рішення про заборону на винос гарячих напоїв і фаст-фудів. Поки що з цього приводу проводиться роз’яснювальна робота. Двічі на день дезінфікуватимуть банкомати, термінали, один раз на день – парковки. Єдина в обласному центрі хвора на коронавірус перебуває вдома на самоізоляції.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Під доглядом поліції, небайдужих громадян, які проживають поруч. Тому прошу не хвилюватися стосовно цього питання. Окремо хотів зазначити, що ми проводимо дезінфекцію у разі виявлення підозри, у кожному під’їзді. І, окрім цього, ми проводимо взагалі періодичну обробку під’їздів багатоквартирних будинків.

Учасники брифінгу вкотре закликали мешканців області дотримуватися заборон, задекларованих державою.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Я сподіваюся, що ті заходи, які ми робимо, обов’язково дадуть нам можливість 24 квітня відкрити місто для того, щоб полтавці могли спокійно працювати і жити далі.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Іще раз хочу наголосити на тих заходах безпеки, на тих посилених карантинних заходах, які вже діють із 6 квітня і за порушення яких органи Національної поліції застосовуватимуть заходи адміністративного впливу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію