Вчені записали музику коронавірусу

Озвучивши вірус, дослідники зможуть більше дізнатися про його структуру.

Вчені з Массачусетського технологічного інституту змогли озвучити новий коронавірус SARS-CoV-2. Як повідомляє ABC News, "музика" вірусу допоможе дослідникам краще зрозуміти його структуру.

Однією з відмінних рис SARS-CoV-2 та інших коронавірусів є невеликі відростки, які називаються короною. Ці відростки складаються з ланцюжків білків, які перехрещуються один з одним. Вчені присвоїли кожному такому білку і структурній формі свій музичний еквівалент. У результаті за допомогою штучного інтелекту дослідники отримали музику, яка дивним чином заспокоює.

Піки вірусу являють собою складну комбінацію: вони включають в себе три ланцюги білків, складених у єдину структуру. Гучність і тривалість нот в мелодії відображають розташування амінокислот, з яких складаються білки, а пересічні мелодії - переплетення ланцюжків.

"Ці структури занадто малі, щоб їх можна було побачити, але їх можна почути", - заявив один з учених Маркус Бюлер. За його словами, музика вірусу допоможе дослідникам краще зрозуміти ці білки і дасть їм можливість керувати ними. "Навіть маленька мутація може обмежити або посилити патогенну силу SARS-CoV-2", - додав Бюлер.

Послухати можна тут.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію