12 сучасних систем для проведення ПЛР-тестів закупила корпорація «АТБ»

Один із таких апаратів днями привезли у Полтаву. Він значно допоможе медикам у їхній роботі. І в обласному центрі незабаром запрацює друга лабораторія із ПЛР-тестування.

В Україні уже майже півтори тисячі хворих на коронавірус. Нова небезпечна хвороба нагально продемонструвала й прогалини у медицині. Їх намагається усувати держава, але самостійно зробити це важко. Велику частку проблем на себе взяв соціально відповідальний бізнес, як, приміром, корпорація «АТБ».

Сергій Демченко, директор благодійного фонду «АТБ»

- За проханням Офісу президента України корпорація «АТБ» закупила у Франції 12 сучасних систем щодо діагностики інфекційних захворювань, надавши для цього близько 10 мільйонів гривень. На сьогодні ці системи вже в Україні, і компанія передасть їх у 12 медичних закладів 12 регіонів України.

Полтава однією із перших отримала такий апарат.

Андрій Хайлов, директор Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України

- Це – система антрифікації в реальному часі американського виробника – найсучасніше обладнання, яке може використовуватися для ПЛР-діагностики. Ми працюємо уже повністю. Він прийшов зі всім обладнанням. Навіть ноутбук є.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов наголосив: у скрутну хвилину бізнес першим прийшов на допомогу медикам.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА 

- Ми маємо наразі, як-то кажуть, з колін піднімати ті інфекційні відділення, інфекційні лікарні, які у нас є. І, звичайно, бізнес нам тут дуже допоміг, власне кажучи, першим прийшов на допомогу.

Андрій Хайлов, директор Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України

- Ми дуже вдячні тим людям, які допомагають і нам, і медпрацівникам, і лікарням. Тому що зараз у всьому світі таке, що сама медична система не може справитися без допомоги небайдужих людей.

Анатолій Васевич, кореспондент

- Побачити ще один апарат ПЛР, який отримала Полтава, нам так і не вдалося, адже вхід у лабораторний центр суворо заборонено. Але цей апарат уже повністю в роботі.

Розгледіти його можна ось на цих фото. Систему досить швидко протестували. І віднедавна вона повноцінно працює.

Андрій Хайлов, директор Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України

- Ми завтра відвозимо перших своїх п’ять позитивних і десять негативних проб. Для контролю центральною лабораторією вірусологічної Центру громадського здоров’я України.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА 

- Це буде друга лабораторія у Полтаві, яка дещо збільшить наші потужності щодо можливостей проведення оперативного ПЛР-тестування.

Полтавці, із якими нам вдалося поспілкуватися, стверджують: у 2014-му бізнес допоміг реанімувати армію, зараз – піднімає медицину.

Юлія, полтавка

- Прикро за те, що це не держава робить, а звичайні люди. Але добре, що в нас в Україні є такі люди, які турбуються про інших.

Костянтин, полтавець

- Наші підприємці проявляють ініціативу – це дуже добре. А також треба їх стимулювати для цього. Вони мають отримувати державне замовлення.

Світлана, полтавка

- Якби побільше було таких людей – було б більше толку.

Ольга, полтавка

- Дуже гарна справа. Молодці. Один одному треба допомагати у такий час.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію